Tiltą per geležinkelį planuojama atnaujinti iki 2021 metų pabaigos

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos raštą „Dėl prieigos prie geležinkelių infrastruktūros pritaikymo specialiųjų poreikių turintiems žmonėms“, sudarė darbo grupę, kuriai pavesta iki 2020 m. vasario 3 d. atlikti prieigos vietovių prie geležinkelių infrastruktūros Kaišiadorių rajono savivaldybėje įvertinimą, užpildyti klausimyną ir jį perduoti AB „Lietuvos geležinkeliai“. Primename, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė jau keletą kartų kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkeliai“ dėl Kaišiadorių pėsčiųjų tilto modernizavimo ir  pritaikymo neįgaliesiems.

Didėjant politikų bei visuomenės dėmesiui, bendrovė nusprendė įvertinti situaciją ir poreikius kompleksiškai visoje Lietuvoje esančiose geležinkelio stotyse. Tyrimo metu bus siekiama ne tik įvertinti pačių stočių būklę, bet ir jų prieigų prieinamumą žmonėms su negalia, senjorams, dviratininkams, jaunoms šeimoms su vaikų vežimėliais, nustatyti ar prie  geležinkelio stočių yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat įvertinti nuvažiavimus iki geležinkelio stočių bei prieigų apšvietimo kokybę. Sudaryta darbo grupė prieigų prieinamumo kokybę ir būklę vertins trijose Kaišiadorių rajono savivaldybėje esančiose geležinkelio stotyse – Kaišiadoryse, Pravieniškėse ir Žasliuose (Guronyse).

AB „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat pateikė informaciją dėl planuojamo Kaišiadorių pėsčiųjų viaduko kapitalinio remonto, siekiant jį pritaikyti ribotos judėsenos asmenims. Bendrovė rašte nurodė, kad iki 2020 m. I ketv. planuoja pasirašyti projektavimo paslaugų sutartį. Parengus projektą, rangos darbus numatyta atlikti iki 2021 m pabaigos.

Darbo grupės pirmininku paskirtas Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas, į ją įtraukti ir Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijų atstovai, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos specialistai bei  seniūnai.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Naujienos iš interneto