Tradicinis Kovo 11-osios chorų festivalis „Lietuva, kai aš tave tariu…“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Kaišiadoryse buvo minima įvairiais renginiais visą  Kovo 11- osios dieną. Vienas iš jų – tradicinis jau trečius metus organizuojamas chorų festivalis „Lietuva, kai aš tave tariu…“.

Festivalio iniciatorės – penktus metus gyvuojantis moterų choras „Nona“ ir jo vadovės Jurgita Jašauskienė bei Rasa Zaksienė. Šią šventę organizavo Kaišiadorių kultūros centro darbuotojai ir Kaišiadorių savivaldybė.

Dainų fejerverką Lietuvos garbei festivalyje iššovė tiek jauni, tiek seni Kaišiadorių ir visos Lietuvos dainininkai – „Nonos“ draugai. Skambėjo studijos „Tagretukas“ (vadovė Jurgita Jašauskienė) ir Kaišiadorių meno mokyklos Rumšiškių filialo jaunučių choro jaunųjų dainininkų (vadovė Daiva Redžepovienė), Kaišiadorių kultūros centro instrumentinio – vokalinio ansamblio „Jazz goulash“ (vadovas Stanislovas Straševičius), Vievio kultūros centro choro ,,Con moto“ (vadovė Audronė Stepankevičiūtė), Pakruojo kultūros centro Rozalimo kultūros namų moterų choro ,,Gaudulė“ (vadovė Jūratė Skorupskienė), Radviliškio rajono Baisogalos mišraus choro ,,Naktikovas“ (vadovė Neringa Bernadickienė) dainos ir muzika. Festivalį vedė ir finalinę G. Paškevičiaus „Mano kraštas“ dainą, kartu su visais chorais, atliko „Lietuvos balso“ finalininkas bei mūsų kraštietis Dainius Griesius ir Kaišiadorių kultūros centro režisierė Bernadeta Laurinaitytė.

Festivalyje dalyvavo ir sveikinimo žodį kaišiadoriečiams tarė Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Seimo narė Laimutė Matkevičienė.

Koncerto pabaigoje visus festivalio dalyvius padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanojo Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Nuostabaus grožio molinius namelius pagamino Kaišiadorių kultūros centro keramikos būrelio vadovė Jurgita Gustainienė. O chorų vadovai ir dainininkai sulaukė dėmesio ir iš žiūrovų – buvo apdovanoti gėlėmis.

Gyvas ir džiaugsmu trykštantis festivalis sulaukė nemažo kaišiadoriečių dėmesio – kultūros centro salė buvo pilna chorinės muzikos gerbėjų. Tikime, kad chorinės muzikos festivalis „Lietuva, kai aš tave tariu…“ gyvuos dar ne vienerius metus ir taps populiariu muzikiniu  festivaliu.

Birutė Tadarauskienė
Kaišiadorių moterų choro „Nona“ dainininkė

Naujienos iš interneto