Tragiškas savaitgalis: Lietuvoje iš vandens ištraukta 12 skenduolių

Karšti orai ir neatsargus žmonių elgesys vandenyje šį savaitgalį pavertė tiesiog tragišku. Nuo penktadienio ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė net 12 nuskendusių žmonių.

Liepos 16 dieną, 11 val. 8 min., gelbėtojams buvo pranešta, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje, Kazlų I kaime, Beržų gatvėje, tvenkinyje galimai nuskendo žmogus. Atvykus gelbėtojams 5 arų dydžio privačiame tvenkinyje,7-8 m nuo kranto, 1,5 m gylyje rastas vyro kūnas.

Beveik tuo pat metu, 11 val. 12 min., buvo gautas dar vienas pranešimas, kad Šilalės rajone, Upynos seniūnijoje, Aukštutinės kaime prie tvenkinio rasti vyro rūbai, vyro nesimato. Iki atvykstant PGP vyrą iš dirbtinio tvenkinio ištraukė du gyventojai. Atvykę medikai konstatavo vyro mirtį.

15 val. 24 min. ieškoti nuskendusios moters teko ir Elektrėnų ugniagesiams. Jiems buvo pranešta, kad Elektrėnuose, Klevų gatvėje, šiltame kanale, kuris eina nuo Elektrinės iki ežero (apie 1 km ilgio ir apie 30 m pločio, stipri srovė) nuskendo moteris. Atvykus ugniagesiams bei panaudojus gelbėjimo valtį ir echolotą, 15 val. 55 min., apie 70 m nuo įvykio vietos, prie kranto, buvo rasta nuskendusi moteris. Moteris ištraukta į krantą ir perduota medikams, kurie konstatavo jos mirtį.

18 val. 49 min., ugniagesiai vėl sulaukė pranešimo, kad Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje, Bartininkų kaime, Miško tvenkinyje, 3,5 m nuo kranto, 2 m gylyje pastebėtas skenduolis. Panaudojus kobinį ištrauktas nuskendusio vyro kūnas.

Nepraėjus nei valandai, 19 val. 49 min., buvo gautas pranešimas, kad Šiauliuose, Vilkaviškio gatvėje, šulinyje rastas nuskendęs žmogus. PGP skenduolį ištraukė iš šulinio, medikai konstatavo mirtį.

Dar po kelių minučių, 19 val. 49 min., nelaimė įvyko Kelmės rajono savivaldybėje, Lionių seniūnijoje, Laukagalio kaime. Buvo pranešta, kad vandenyje nuskendo 2 moterys. PGP rado upės salos krante ištrauktas dvi moteris. Panaudojus gelbėjimo roges moterys pargabentos į krantą ir perduotos medikams. Deja, bet ir čia medikai konstatavo abiejų moterų mirtį.

22 val. 12 min. buvo gautas dar vienas pranešimas apie skęstantį žmogų. Gelbėtojams buvo pranešta, kad Anykščių rajone, Skiemonių seniūnijoje, Mačionių kaime, Mačionių gatvėje iš vandens ištrauktas skenduolis, kurį gaivina ugniagesys, galimai gali būti dar vienas skenduolis. Atvykus ugniagesiams antro skenduolio vandenyje nebuvo. Skenduolį jau buvo ištraukęs ir apie 30 min. gaivino ne tarnybos metu Anykščių PGT pamainos vadas. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai tęsė gaivinimą, bei padėjo medikams. Deja, bet 22 val. 40 min. medikai konstatavo mirtį.

Liepos 17 dieną, 14 val. 58 min., buvo gautas pranešimas iš policijos komisariato budėtojo, kad Joniški rajono savivaldybėje, Skaistgirio kaime, prie Skaistgirio tvenkinio rado mažamečio vaiko
rūbelius, reikalinga narų pagalba.

Sekmadienį, liepos 18 dieną, 11 val. 41 min.,  suskambus aliarmui, buvo pranešta, kad Kelmės rajono savivaldybėje, Kukečių seniūnijoje, Mančių kaime, skęsta žmogus. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms buvo atlikta žvalgyba – vandens paviršiuje žmogaus nebuvo matyti. Ugniagesių naras 12 val. 18 min. pradėjo darbą. Nuskendęs vyras buvo surastas 7 m nuo kranto 4 m gylyje. Kūnas ištrauktas iš vandens, medikai konstatavo mirtį.

12 val. 44 min. Ukmergės rajono savivaldybėje, Vidiškių seniūnijoje, Dukstynos kaime, maždaug 1 m nuo kranto ir 1,5 m gylio ugniagesiai ištraukė vyriškos lyties kūną, kuris buvo perduotas policijai.

16 val. 25 min., buvo pranešta, kad Vilniaus rajono savivaldybėje, Pagirių seniūnijoje, Melekonių kaime, Vokės upėn įšoko ir neišniro žmogus. Atvykę gelbėtojai su valtimi ir kobiniu išžvalgė dalį upės dugno, kur ir buvo rastas skenduolis. Ugniagesiai kūną ištraukė į krantą.

Vakare, 19 val. 41 min., buvo pranšta, kad Joniškio rajono savivaldybėje, Gotaučių seniūnijoje, Jauniūnų kaime, Kaštonų gatvėje nuo vakar dingęs vyras, kuris galimai nuskendo. Ant
kūdros kranto yra drabužiai, telefonas. Atvykus PGP tvenkinyje 3 m gylyje rastas ir į krantą ištrauktas vyriškos lyties kūnas. Kūnas perduotas policijos pareigūnams.