Trumpai apie tai, ką turėtumėte žinoti apie fekalinius siurblius

Fekaliniai siurbliai – universalūs siurbliai, turintys gana plačias panaudojimo galimybes. Šie siurbliai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, pirmiausiai yra skirti kanalizacijos turinio pumpavimui į vietinius valymo įrenginius arba į centralizuotas kanalizacijos trasas. Fekaliniai siurbliai taip pat puikiausiai tinka tada, kai norima išpumpuoti vandenį iš užlietų patalpų, išsiurbti nešvarumais užterštą šulinio vandenį, drenuoti arba nusiurbti purvą, išvalyti vandenį tvenkinyje ir t. t.

Fekalinių siurblių tipai

Pagal montavimo vietą siurbliai yra skirstomi į paviršinius, pusiau panardinamus ir panardinamus fekalinius siurblius. Paviršiniai fekaliniai siurbliai yra dažniausiai montuojami nuotekų rezervuarų viršuje ant krašto. Paviršiniai fekaliniai siurbliai gali būti ir savisiurbiai. Pusiau panardinami fekaliniai siurbliai gali būti montuojami rezervuaro viršuje ant stacionarios montažinės aikštelės arba ant plūduro. Pažymėtina, kad šio siurblio viršutinė dalis kartu su varikliu lieka viršuje, o į nuotekas yra įleidžiama tik apatinė siurblio dalis. Rezervuaro dugne montuojami paviršiniai siurbliai yra visiškai panardinami į nuotekas. Šie siurbliai itin tyliai dirba, jų vibracija maža, todėl juos galima montuoti ir gyvenamuosiuose pastatuose arba visai šalia jų.

Pagal sparnuotę fekaliniai siurbliai yra skirstomi į fekalinius siurblius su atvirojo tipo sparnuote bei į siurblius su tuneline sparnuote. Sparnuotės gali būti gaminamos iš plastiko arba iš nerūdijančio plieno. Fekaliniai siurbliai, atsižvelgiant į tai, ar jų konstrukcijoje yra smulkintuvas, taip pat yra skirstomi į siurblius be smulkintuvo ir į siurblius su smulkintuvu.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis fekalinius siurblius?

Aplankius siurblių parduotuvę nuo fekalinių siurblių asortimento tiesiog raibsta akys, todėl būtina žinoti kriterijus, kuriais vadovaujantis, rinksitės siurblį savo reikmėms. Fekalinio siurblio galia, maksimalus kėlimas bei našumas – fekalinio siurblio techniniai parametrai, kuriuos derėtų įvertinti, renkantis šio tipo siurblį. Be šių siurblio parametrų taip pat būtina įvertinti ir planuojamų pumpuoti nuotekų ar kito skysčio tankį, sudėtį, temperatūrą, priemaišų dydį, trasos ir vamzdžių skersmens ilgius bei aukščio skirtumą, esantį tarp paviršiaus ir aukščiausio pakėlimo taško.

Nr. 22/24