Ugniagesiai 3 valandas kovojo su sparčiai plintančiomis liepsnomis (video)

Nors žiniasklaidos priemonės pastoviai informuoja apie tai, jog draudžiama deginti pernykštę žolę, tačiau Lietuvoje ugniagesiai kiekvieną dieną gauna iškvietimų dėl degančių pievų. Deja, bet perspėjimų neklausantys padegėjai labai dažnai pridaro žalos ne tik gamtai, bet ir sau ar kitiems asmenims, kurių turtą sunaikina nevaldomai plintančios liepsnos. Vien per praėjusias keturias paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 250 žolės gaisrų. Iš viso nuo metų pradžios buvo užgesinti 2333 tokie gaisrai, jų metu išdegė 2422 ha atvirų teritorijų.

Didelis gaisras, kurio dūmai buvo matomi net už keliasdešimties kilometrų, vakar pareikalavo didžiulių ugniagesių pastangų. 17 val. 46 min. buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Kudonių kaime, prie Ilgės ežero dega švendrės. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad liepsnos siautėja Kietaviškių teritorijoje esančio Ilgio ežero pakrantėje. Milžiniškos liepsnos sausomis švendrėmis plito žaibišku greičiu. Su liepsnomis ugniagesiai kovojo net 3 val. Gaisro metu švendrės išdegė net 300 arų plote aplink ežero pakrantę.

Tai ne vienintelis iškvietimas, į kurį šį šventinį savaitgalį vyko Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai. Balandžio 19 dienos popietę, 12 val. 43 min., gelbėtojams buvo pranešta, kad Žiežmariuose, Žalgirio g. 6 dega medis. Atvykę ugniagesiai užgesino degantį medį ir jį nupjovė, nes pasviręs medis kėlė grėsmę aplinkiniams.

Tos pačios dienos pavakare, 17 val. 13 min., buvo gautas dar vienas pranešimas, kad Žiežmariuose, Sodų g. 5 dega siuvyklos rūsys. Atvykus ugniagesiams UAB „Betuna“ teritorijoje, po krovinių rampa, 5×5 m plote degė buitinės atliekos. Gaisro metu sudegė šiukšlės ir apdegė krovinių rampa (apie 25 m² plote).

Už keliolikos minučių buvo gautas kitas pranešimas, tik šį kartą jau nebe iš Žiežmarių, o iš Žaslių seniūnijos. Gelbėtojams buvo pranešta, kad Padalių kaime dega žolė ir liepsnos artėja prie gyvenamųjų namų. Gaisro metu išdegė 1,2 ha žolės ir jaunuolyno.

Balandžio 20 dienos vakarą, 19 val. 35 min., vėl buvo pranešta apie deginamas pievas. Šį kartą – vėl Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Verdinių kaime. Čia išdegė apie 1 ha pievos.

Balandžio 21 dienos naktį, 1 val. 49 min., ugniagesių pagalbos paprašė policijos pareigūnai. Kaišiadoryse, Gedimino g. 28 numeriu pažymėtame name, policijos pareigūnai negalėjo patekti į butą trečiame šio namo aukšte. Atvykus ugniagesiams bute buvę asmenys patys atrakino duris ir įsileido policijos pareigūnus.

Vakarop, 16 val. 40 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Kruonyje, Pušyno g. 8 dega suodžiai kamine. Namas vieno aukšto, su mansarda, 10×8 m dydžio, gelžbetoninis, perdanga gelžbetonio, stogas šlaitinis, šiferio. Atvykę ugniagesiai išvalė kamine susikaupusius suodžius.

Balandžio 22 dieną, 15 val. 38 min., specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Vytauto Didžiojo g. 32 susidūrė du lengvieji automobiliai. Atvykus gelbėtojams buvo susidūrę lengvieji automobiliai BMW X3 ir BMW 320, prispaustų žmonių nebuvo, viena nukentėjusioji – BMW 320 automobilio keleivė (2000 m.) – perduota medikų apžiūrai. Patraukus transporto priemones 6 m² plote buvo surinkti naftos produktai, nušluota kelio danga.

Vėliau vėl prasidėjo pranešimai apie deginamas pievas. 18 val. 25 min. buvo pranešta, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Juknonių kaime, Lauko gatvėje, netoli upelio dega žolė. Atvykę ugniagesiai užgesino žolę ir krūmus, degusius 25 arų plote.