Ugniagesiai gelbėtojai minės savo profesinę šventę – Šv. Florijono dieną

Rytoj, gegužės 4 d., šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šiemet ugniagesiai gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėjo 135 žmones, užgesino per 3470 gaisrų ir atliko beveik 4300 gelbėjimo darbų.

9 val. už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Jos bus transliuojamos Ramintojos bažnyčios „Facebook“ paskyroje.

Nuo 10 iki 12 val. gyventojai priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų kiemuose turės galimybę susipažinti su gaisrų prevencijos priemonėmis ir ugniagesio gelbėtojo profesija bei apžiūrėti ugniagesių gaisrinę ir gelbėjimo techniką. Pareigūnai gyventojams atsakys į jiems kilusius klausimus.

12 val. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje (P. Vileišio g. 20A, Vilnius) rengiama spaudos konferencija, kurios metu priesaiką priims tarnybą pradedantys ugniagesiai gelbėtojai,  taip pat bus pateikta ir svarbi informacija gyventojams apie tai, kaip išvengti žūties kilus gaisrui ir kaip nuo jo apsisaugoti.

Spaudos konferencijos metu bus galima apžiūrėti valstybinės priešgaisrinės priežiūros prevencinę priekabą, kurioje yra būtiniausios priemonės, padedančios išvengti gaisro – autonominiai dūmų detektoriai, gesintuvai, nedegus audeklas ir kt. 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos naujausią gelbėjimo techniką.

Konferencijoje dalyvaus vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius ir kiti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo  tarnybos pareigūnai.

14 val. nuotoliniu būdu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius apdovanos geriausius valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus ir darbuotojus.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto