Ugniagesiams gelbėtojams – karštos dienos

Per tris pastarąsias paras šalyje sudegė 41 pastatas ir 177 ha atvirų teritorijų. Balandžio 25 d. Šalčininkų rajone, Dieveniškių seniūnijoje, Krakūnų kaime, kilo milžiniškas gaisras. Ten degė visa gatvė – net 14 pastatų. Pasak ugniagesių, nuo karščio kaime net asfaltas įkaito. Netrukus Trakų rajone, Rūdiškėse, užsidegė 10 pastatų: vienas ūkinis ir 9 sandėliukai. Prieš vidurdienį Zarasų rajone, Stelmužės kaime, sudegė 5 pastatai.

Balandžio 24 d. dėl padegtos žolės ir šiukšlių supleškėjo 9 pastatai Panevėžio ir Rokiškio rajonuose ir per 20 ha miško Mažeikių rajone. Apie 13 val. Panevėžio rajone, Glitėnų kaime, liepsnojo 2 gyvenamieji namai ir 3 ūkiniai pastatai. Nedaug trūko, kad liepsnos būtų pasiglemžusios pusę kaimo. Ugniagesiai išgelbėjo 7 gyvenamuosius namus ir 1 gamybinės paskirties pastatą. Liepsnas malšino 8 gaisrinės autocisternos, per 30 miesto ir rajono ugniagesių. Į tarnybą buvo sukviesti ir tą dieną nedirbantys ugniagesiai.

Tą pačią dieną Rokiškio rajone, Uvainių kaime, nuo pakelėje degančios žolės užsiliepsnojo 4 pastatai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna jau degė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, garažas ir pirtis. Gaisro metu jie sudegė. Ugnis išplito ir į mišką. Keliose vietose išdegė 65 arai miško.

Šiemet žolės degintojai pelenais paleido ne vieną dešimtį pastatų. Kaip apsaugoti savo ir kitų namus, kad iki jų per degančią žolę, neatkeliautų ugnis? Svarbiausia, ką būtina padaryti, tai ją nušienauti ar užarti, užuot laukus, kol ji sužaliuos.

Beje, liepsnojanti žolė gali greitai peršokti keliukus, griovius ir upelius. Ugnies kelyje pasitaikantys medžiai, krūmai, šiaudų ritiniai labai greitai gali tapti ugnies fakelu, kurie tik sustiprins jos plitimą.

Gaisras sausa žole, jei jis negesinamas, per valandą gali nukeliauti daugiau kaip 25-30 kilometrų.

Įspėkite apie pavojų kaimynus. Paaiškinkite, kodėl negalima deginti žolės.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto