Už gyventojų skirtą paramą Kaišiadorių 208 pėstininkų kuopos kariai savanoriai įsigijo dronus, su kuriais galės pagelbėti ir vietos pareigūnams

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Kaišiadorių 208 pėstininkų kuopos kariai savanoriai, atsižvelgdami į saugumo situaciją regioje, praėjusiais metais įkūrė Kaišiadorių krašto gynėjų asociaciją. Tai yra pilietinė savanoriška organizacija.

Pagrindiniai asociacijos veiklos tikslai:

  • vienyti Kaišiadorių krašto profesinės karo tarnybos, aktyvaus rezervo, atsargos ir dimisijos karius bei asmenis prijaučiančius asociacijos vertybėms;
  • nacionalinio, pilietinio ir kultūrinio identiteto puoselėjamas;

Kiekvienai veiklai vykdyti reikalingi finansai, todėl gyventojai buvo kviečiami prie asociacijos veiklos prisidėti skiriant 1,2 proc. savo jau sumokėtų gyventojų pajamų mokesčio dalies.

Už gyventojų skirtą paramą bei rėmėjų suaukotus pinigus Kaišiadorių 208 pėstininkų kuopos kariai savanoriai įsigijo 3 vienetus aukštos klasės dronų komplektų. Kaip parodė karas Ukrainoje – dronai yra nepamainoma pagalba mūšio lauke tiek atliekant žvalgybą, tiek ir atakuojant priešo pozicijas.

Šiuo metu kariai tobulina savo įgūdžius ir treniruojasi valdyti šiuos dronus. Tačiau, esant reikalui, kariai visuomet bus pasiruošę su šiais dronais pagelbėti tiek ir policijos pareigūnams, pvz., ieškant dingusių žmonių, tiek ir ugniagesiams gelbėtojams, jeigu prireiktų išžvalgyti didelę ugnies apimtą teritoriją.

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Iš šių dvidešimties procentų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti mokyklą, darželį, organizaciją globojančią gyvūnus ar kitą norimą asociaciją. Tokiu atveju minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami jūsų pasirinktam paramos gavėjui.

Svarbu nepamiršti, kad šis pasirinkimas – GPM paramos skyrimas – jums nieko nekainuoja. Jei 1,2 % GPM dalies nepaskiriate niekam, pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą, kaip ir buvo numatyta.

Kaišiadorių krašto gynėjų asociacija gyventojų prašo ir šiais metais prisidėti prie paramos skiriant 1,2 % GPM dalies nuo jau Jūsų sumokėtų mokesčių. Tikimės, kad šiemet už Jūsų skirtą paramą pavyks įsigyti daugiau taip reikalingos įrangos ir prisidėti prie Kaišiadorių krašto gynybos stiprinimo bei pagalbos policijos pareigūnams, ugniagesiams gelbėtojams ir kitoms struktūroms.

Kaišiadorių krašto gynėjų asociacija, kodas: 306051773

Jeigu turite klausimų ar pasiūlomų rašykite: kaisiadoriukga@gmail.com