Vaikų kambario įrengimas

Vaiko kambarys yra būtinybė, ūgtelėjus vaikui, jam reikia atskiro kambario, kuriame jis galėtų išreikšti save, ilsėtis, žaisti ar mokytis. Kiekvieno kambario įrengimas gali tapti galvos skausmu, tačiau keletas dalykų, kuriuos turėtumėt žinoti prieš įsirengiant vaiko kambarį, kurie gali palengvinti Jūsų apsisprendimą.

Kambario spalvos

Prieš pradedant įrenginėti vaiko kambarį, turite gerai apgalvoti apie kambario spalvas. Interjero dizaineriai pataria rinktis kuo neutralesnes, šviesias spalvas, kad augant vaikui, būtų galimybė kambarį lengvai koreguoti. Taip pat, tarp tokių ryškių spalvų kaip geltona ar raudona vaikui yra sunkiau susikaupti ir sutelkti dėmesį. Tačiau, jeigu norite spalvų ar margumo galite sienas išklijuoti vaikiškais lipdukais, kurie lengvai gali būti nuimami, taip galėsite kurti įvairius ornamentus, geometrines figūras, kurios lavins Jūsų vaiko vaizduotę. Dar vienas itin populiarėjantis dalykas ant sienos – spalvinimo knygutė, vaikas galės išreikšti savo kūrybingumą ne tik ant popieriaus lapo, bet ir didesnėse erdvėse.

Kambario baldai

Svarbiausias kambario akcentas yra patogi, saugi lovytė Jūsų vaikui, ji ne tik turi derėti prie Jūsų kuriamo interjero, bet ir būti kokybiška. Galite rinktis prailgintas lovas, taip Jūsų vaikui augant galėsite reguliuoti lovos ilgį. Neišsiversite ir be komodos, stalo ir kėdės, augant vaikui jam reikės vietos, kurioje jis galės ne tik žaisti, ilsėtis bet ir mokytis, tad rašomasis stalas yra būtinas kambario akcentas, tačiau rinkdamiesi baldus stenkites nesirinkti baldų, kurie turėtų aštrius kampus, kad Jūsų vaikas galėtų saugiai ilsėtis ir žaisti.

Apšvietimas ir kitos detalės

Geras apšvietimas vaiko kambaryje yra taip pat labai svarbus, ne tik dėl vaiko akių, kurios blogame apšvietime gali suprastėti, bet ir dėl vaiką supančios jaukios aplinkos. Vaikams labai svarbu kokioje aplinkoje jie žaidžia, mokosi, jeigu jie gerai jausis savo kambaryje, jausis atsipalaidavę gal net  išlaisvins savo kūrybiškumą, tad pasitelkę įvairias šviesų instaliacijas, girliandas, pakabinamas ar stovinčias figūrėles, sukursite ne tik žaidimų, poilsio bet ir mokslo erdvę savo vaikams, taip išlaikydami subtilią, žaismingą kambario estetiką.

Nr. 21/23