Vėliavėles dalinantys sukčiai atsibeldė ir į Kaišiadoris

Socialiniuose tinklalapiuose ir naujienų portaluose gyventojai jau ne vienerius metus dalinasi informacija ir perspėjimais, kad žmonės neužkibtų ant sukčių kabliukų. Tačiau, panašu, kad pastaruoju metu sukčiai nusprendė „persikelti“ į mažesnius miestelius ir ten toliau naudotis patiklių gyventojų gerumu. Šį kartą sukčiai apsistojo ir Kaišiadoryse, kur apgaulės būdu bando pasinaudoti gyventojų gerumu ir išvilioti iš jų pinigus.

Schema labai paprasta – sukčiai, apsimetantys kurčiaisiais (nors pabandžius su jais pabendrauti gestų kalba jie nesugeba suprasti net elementariausių ženklų), vaikšto po automobilių stovėjimo aikšteles prie prekybos centrų ir prie naujai rengiamos žiedinės sankryžos Gedimino gatvėje, kur automobiliai sustoja prie šviesoforo, vairuotojams dalindami vėliavėles. Atrodo, kas čia tokio, jeigu žmogus tau duoda vėliavėlę su Lietuvos trispalvės spalvomis? Tačiau, išdalinę vėliavėles, jie vėl grįžta prie jūsų ir už vėliavėlę paprašo 5€. Neva jie yra kurtieji ir taip paremsite juos.

„Sveiki! Esu kurčias žmogus. Gyventi garsų pasaulyje laimė, kurios aš neturiu. Nežinau, kas yra muzika, artimų ir mylimų žmonių balsai. Aš neturiu klausos, neturiu balso, negaliu kalbėti. Kilnusis žmogau, nusipirkite vieną suvenyrą už 5 EUR. Dėkoju. Mes mylime savo šalį“ – rašoma prie vėliavėlės pridėtame raštelyje.

Kai kuriuos žmones tai suglumina ir jie tiesiog ima ir „paaukoja“ tuos 5€ „vargšui kurčiajam“. Ir tik vėliau susimąsto, kad jie buvo tiesiog apvynioti aplink pirštą ir sukčiai pasinaudojo juo gerumu.

Pasirodo, kad tokie sukčiavimo būdai kituose miestuose jau seniai paplitę ir žmonės nėra tokie patiklūs, tad sukčiai taikosi į mažesnių miestų ir miestelių gyventojus. Negana to, kituose miestuose tokie sukčiai net vaikšto po butus ir, apsimesdami kurčiaisiais, bando gyventojams įsiūlyti įvairias knygas ar kitus suvenyrus.

Kaišiadoriečiams.lt redakcija pastebėjo, kad turint „laisvą nuo darbo minutėlę“, kuomet važiuojant nuo Žiežmarių pusės dega žalias šviesoforas signalas, „kurtieji“ kuo laisviausiai bendrauja šnekamąja kalba su kitas savo kolegomis. Todėl visiems geraširdžiams žmonėms siūlome nesusigundyti ir neužkibti ant šių sukčių kabliuko.

P.S. Mūsų žiniomis, prieš kelis metus „kurtieji“ šias vėliavėles siūlydavo įsigyti po 3€, tad, panašu, kad godumui ribų nėra, jeigu dabar jau bando išvilioti po 5€.

Naujienos iš interneto