Žaslių parduotuvėje kilo gaisras, dėl kurio kaltas priešgaisrinių saugos taisyklių nesilaikęs savininkas

Gruodžio 2 dieną, 16 val. 38 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių miestelyje, Vilniaus gatvėje, atvira liepsna dega parduotuvės kampas.

Po 4 min. nuo gauto pranešimo pradžios atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams, iš pastato vidaus veržėsi dūmai, katilinėje, prie kietojo kuro katilo, degė smulkios pakuros. Iki ugniagesių atvykimo jas dar spėjo apgesinti pats savininkas.

Pats pastatas mūrinis, 18×12 m dydžio, vieno aukšto, stogas plokščias, dengtas bitumine danga, dviejų galų (vienoje pusėje įsikūrusi parduotuvė, o kitoje – gyvenamosios patalpos).

Gaisro metu sudegė katilinėje sukrautos šiukšlės (smulkios pakuros), aprūko 2 m² katilinės patalpa. Degėsiai buvo išnešti į lauką ir užpilti vandeniu.

Parduotuvėje dūmų detektorius yra įrengtas, deja, bet gyvenamųjų patalpų saugumu savininkas nepasirūpino ir jose dūmų detektoriaus nėra. Belieka tik įsivaizduoti, kokios būtų buvusios pasekmės, jeigu, kaip spėjama, iš krosnies iškritusi žariją šalia jos sukrautas šiukšles būtų uždegusi naktį.

Ugniagesiai gelbėtojai dar kartelį gyventojams primena, kad ties krosnies pakura, jeigu grindys medinės ar iš kitų degių medžiagų, privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50×70 cm skardos lakštas.

Jei po ilgo nekūrenimo laiko užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, privalote nedelsdami išvalyti krosnį ir dūmtraukį. Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kvieskite ugniagesius.

Nepamirškite, kad netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti, todėl įsidėmėkite pagrindines taisykles:

  • neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis;
  • nenaudokite krosniai pakurti  lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;
  • neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti  mažamečiams vaikams; nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;
  • baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę galite apsinuodyti smalkėmis.

Piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė: priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas arba jų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo dešimt iki septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trisdešimt iki šešių šimtų eurų.

Naujienos iš interneto