Žaslių seniūnijoje žaibas trenkė į gyvenamąjį namą

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje siaučianti audra ir perkūnija pridarė nemažai žalos.

Birželio 29 dienos ankstų rytą, 4 val. 43 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad nuo žaibo iškrovos kilo gaisras Kaišiadorių r., Žaslių sen., Talpūnų kaime, Talpūnų g. 63. Čia žaibas pataikė į gyvenamąjį namą. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos.

Laimei, gyventojai buvo budrūs ir spėjo patys užgesinti gaisrą ir neleisti išplisti liepsnai iki atvykstant priešgaisrinei gelbėjimo pagalbai. Pats namas mūrinis, dviejų aukštų su palėpe, perdanga betoninė, stogas dengtas čerpėmis.

Gaisro metu susilydė dalis elektros įrangos, apgadinta 1 m² stogo dangos, sugriautas kaminas. Atvykę ugniagesiai išardė 1 m² perdengimo izoliacinės medžiagos.

Tai pirmasis 2017 metais Kauno apskrityje kilęs gaisras nuo žaibo iškrovos.

Dar vienas gaisras dėl žaibo iškrovos kilo Lazdijų r., Seirijų sen., Akuočių kaime. Čia 6 val. 7 min. žaibo kirtis pataikė į ūkinį pastatą. Gaisro gesinimui taip pat buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams ūkinio pastato stogas jau degė atvira liepsna. Pats ūkinis pastatas molinis, stogas dengtas šiferiu. Gaisro gesinimui ugniagesiai naudojo 3 B tipo švirkštus, buvo sudaryta viena ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, kurią sudarė du ugniagesiai gelbėtojai.

Gaisro metu nudegė ūkinio pastato stogas, tačiau ugniagesių dėka pavyko išgelbėti vos už 4 metrų nuo degančio pastato stovėjusį traktorių bei už 10 metrų esantį garažą.

Viso per praėjusią parą dėl žaibo iškrovos Lietuvoje kilo keturi gaisrai. Laimei, žmonės per juos nenukentėjo.

Naujienos iš interneto