Žasliuose siautėja vilkai: naktį papjauti aptvare laikyti danieliai

Kad Lietuvos miškuose vilkų populiacija stipriai išaugo kalbama jau nebe pirmus metus. Deja, bet kol valdžios atstovai nesiryžta leisti medžiotojams sumedžioti daugiau šių miško plėšrūnų, tol jie be jokios baimės braunasi į gyventojų valdas ir daro žalą.

Kad Žaslių seniūnijoje, Naujažerio kaime, šmirinėja vilkų gauja, vietiniai gyventojai kalba jau senokai, o visai neseniai laukuose buvo rastas vilkų sudraskytas stirniukas. Tiksliau – jo likučiai.

Šiandien, Žaslių seniūnė Gintarė Stankevičienė, savo Facebook’o profilio paskyroje patalpino pranešimą, kad Naujažerio kaime, naktį iš vasario 1 d. į vasario 2 d., vilkai, nebijodami aplink esančių gyventojų, šalia gyvenamojo namo papjovė 3 aptvare laikytus danielius. Pasak seniūnės, prieš tai, sausio 27 dieną, buvo gautas pranešimas, kad vilkai buvo pastebėti ir Mikalaučiškių kaime gyvenančio žmogaus kieme. Laimei, ten žala nebuvo padaryta.

Kaip po pranešimu komentavo kiti socialinio tinklo nariai, pas kai kuriuos jų kieme, taip pat Naujažerio kaime, buvo atklydusi net keturių vilkų gauja.

Dar viena komentatorė rašo, kad pas juos kieme vilkai buvo atklydę net du kartus ir, pastebėję žmones, net nesiruošė nuo jų bėgti – tiesiog stovėjo ir žiūrėjo į juos.

Pasak gamtininkų, sutikus vilką reikia neišsigąsti ir nepanikuoti, nes bėgantį žmogų vilkas gali vytis. Geriausia judėti atbulomis, neatsukant plėšrūnui nugaros. Taip galima nuo jo lėtai atsitraukti. Gamtininkai pataria, kad miške radus žvėrių guolį jokiu būdu negalima artintis prie jauniklių. Bandymas paimti jauniklį ar į jį iš arčiau pažiūrėti gali labai blogai baigtis. Radus jauniklius, iš tos vietos reikėtų kuo skubiau dingti, nes yra tikimybė, kad tėvai gins jauniklius, nors nieko bloga daryti ir neketiname.