Žiežmarių miestelio jaunimas sudalyvavo „Socialinio suflerio“ projekte

Lapkričio 20 – 22 dienomis į Žiežmarių gimnaziją atvyko projekto „Socialinis sufleris“ atstovai. Šio projekto pagrindinis tikslas – jaunimo idėjų pagalba sutelkti bendruomenę ir ją suartinti, taip pat padėti jaunimui atrasti savo miestelio problemas ir paskatinti jas spręsti.

Žiežmarių gimnazijos moksleiviai sudarė bendruomenės poreikių žemėlapius ir vykdė miestelio gyventojų apklausas, aiškindamiesi svarbiausias problemas. Žiežmarių gimnazijos moksleiviai nustatė tris svarbiausias problemas, kurių svarbiausia – organizuotų veiklų ir renginių trūkumas jaunimui. Moksleiviai taip pat susirūpinę mokyklos stadiono būkle: nežymėta futbolo aikštele, nesutvarkytu bėgimo takeliu ir netvarkinga krepšinio aikštele.

Socialinis sufleris (2)

Antrą mokymų dieną jaunimas daugiausiai dėmesio skyrė išsikeltų problemų analizavimui, bandė išsiaiškinti problemų priežastis. Organizuotų veiklų trūkumo problemai spręsti buvo sukurtas sprendimų planas, kuris pristatytas miestelio gyventojams tiesioginės transliacijos metu. Transliaciją stebėjo ne tik miestelio gyventojai, bet ir asmenys iš aplinkinių regionų, klausimų uždavė nevyriausybinio sektoriaus ekspertai – iš viso transliaciją stebėjo daugiau nei pusantro tūkstančio asmenų.

Po mėnesio „Socialinio suflerio“ programos atstovai atvyks į Žiežmarių miestelį peržiūrėti, kaip pavyko jaunuoliams įgyvendinti susikurtus planus. Jei jaunimui pavyks įvykdyti užsibrėžtus tikslų, jų laukia apdovanojimai.