Žiežmariuose degė lentpjūvė. Žolės degintojai taip pat neleidžia ugniagesiams atsikvėpti

Balandžio 13 dienos vakarą, 20 val. 30 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, Kauno g. 111 dega lentpjūvė. Į gaisro vietą iškart buvo išsiųstos 3 ugniagesių autocisternos. Laimei, Žiežmarių ugniagesių komanda yra įsikūrusi gretimame pastate ir jau po minutės jie buvo gaisro vietoje.

Atvykus ugniagesiams medžio apdirbimo pastato viduje degė 2×2 m patalpa. Buvo suformuota ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, kurią sudarė trys ugniagesiai gelbėtojai. Panaudojus 1 B tipo vandens švirkštą jau kelių minučių gaisras buvo lokalizuotas. Dar po keliolikos minučių gaisrą pavyko visiškai likviduoti. Gaisro metu išdegė 4 m² medinės perdangos.

Tačiau daugiausia nerimo ugniagesiams kelia nerūpestingi žolės degintojai, kurių padegta žolė gana dažnai pridaro daug nuostolių ir patiems gyventojams, nes liepsnos pasiglemžia jų pačių ar kaimynų namus.

Balandžio 13 dienos pavakare, 18 val. 5 min., buvo pranešta, kad sodų bendrijoje „Baltasis berželis“ dega žolė. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad degė sukrautos šakos.

Tos pačios dienos pavakare, 19 val. 46 min., apie deginamą žolę buvo pranešta ir Paparčių seniūnijoje esančiame Tadaravos kaime. Gaisro metu išdegė apie 40 arų žolės.

Šeštadienis ugniagesiams gelbėtojams taip pat prasidėjo pranešimu apie degančias pievas. 11 val. 41 min. buvo pranešta, kad už Kaišiadoryse, už Kaišiadorių paukštyno dega žolė, šalia yra elektros skydinė. Atvykę ugniagesiai užgesino 10 arų plote degusią žolę.

išdegusi pieva

12 val. 20 min. taip pat buvo gautas pranešimas, kad Pravieniškių kaime, Ąžuolų g. 8 kaimynai degina žolę. Šį kartą iškvietimas nepasitvirtino, nes paaiškėjo, kad saugiu atstumu nuo pastatų buvo deginamas sukrautas laužas, kuris buvo prižiūrimas.

12 val. 55 min. moteris pranešė, kad Kruonio seniūnijoje, Vladipolio kaime, Vladipolio g. 5  dega šakos, pati negali užgesinti ir prašo pagalbos. Atvykę ugniagesiai užgesino 1 aro plote sukrautą laužą.

13 val. 18 min. gelbėtojai vėl sulaukė pranešimo, kad Pravieniškių seniūnijoje, Jurgiškių kaime dega žolė. Šį kartą žolė degė net 60 arų plote.

Balandžio 15-oji taip pat nepraėjo be iškvietimų dėl degančios žolės. 15 val. 5 min. ugniagesiai gavo pranešimą, kad Rumšiškių sen., Antakalnio kaime dega žolė. Atvykę gelbėtojai užgesino 3 arų plote degusią sausą žolę.