Žolinės tradicijos – Lietuvos liaudies buities muziejuje

Šeštadienį muziejuje Žolinės proga buvo aukojamos šv. Mišios, po kurių šventintos puokštelės, vaisiai ir daržovės. Račkiškių koplyčioje trys nuostabios tautodailininkės: Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė, Danutė Saukaitienė ir Jorė Jurgita Treinytė pristatė jungtinę šieno ir žolynų skulptūrų parodą „Žolynų virsmas“. Ši paroda veiks iki rugsėjo 7 d. Kviečiame apsilankyti!

Aukštaitijos kaime lankytojai dalyvavo kermošiuje, gilino žinias apie darželių ir lauko žolynų gydomąsiąs savybes, viktorinoje atsakinėjo į suktas mįsles ir rinko įspūdingiausias daržoves, kuriomis tapo didžiuliai pomidorai!

Ir mažieji, ir didesnieji smagiai leido laiką – žiūrėjo Šakių rajono Lukšių mėgėjų teatro Kazimiero Ciplio Vijūno komediją „Bobutės susipyko“, žaidė įvairius kaimiškus jaunimo žaidimus bei ieškojo išėjimo šieno kitkų labirinte. Kas jodinėjo, važinėjo su arklių traukiamais vežimaičiais, kas ragavo žolelių arbatą ir gardžiavosi kiaušiniene, keptoje aukštaitiškoje dūminėje gryčioje.

Lankytojai sugrįžo į senuosius laikus – interpretacinėje programoje ,,Žolinė. Šventadienis Lietuvos kaime XX a. 3-4 dešimtmetyje“ išvydo persirengusius muziejininkus, kurie elgėsi kaip to laiko kaimo žmonės. Puikią nuotaiką šventės dalyviams palaikė ansambliai ir kapelos: „Žigla“, „Liktužė“ ir „Seliavytė“. Dėkojame, kad nepasididžiavote ir atvykote!

Renginio organizatoriai

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook’o puslapyje https://www.facebook.com/kaisiadorieciams.lt

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto