14-metis už grotų praleis kelis mėnesius, jo 15-metei bendrininkei skirta švelnesnė bausmė

Dviem Radviliškio nepilnamečiams gyvenimas vaikų globos namuose atrodė nepatrauklus dėl ten egzistuojančių įvairių taisyklių ir jų laisvės varžymo. Todėl 14-metis ir 15-metė, siekdami  laisvės pagal jų sampratą, ne kartą spruko iš juos globojančios įstaigos ir bandė gyventi be pareigos ir atsakomybės, siekdami tik malonumų. Deja, jų gyvenimas be taisyklių pradėjo gadinti gyvenimą aplink juos esantiems žmonėms, todėl nepilnamečiai atsidūrė Radviliškio policijos  akiratyje. Pareigūnams teko imtis sankcijų ir jų laisvę apriboti daug daugiau, negu  ji buvo ribojama  globos namuose. Radviliškio rajono apylinkės teismas  už nusikaltimą jau anksčiau teistam 14-mečiui skyrė dviejų mėnesių suėmimą, o jo 15-metei bendrininkei, kuri dar neteista, skirta kita, švelnesnė, su laisvės atėmimu nesusijusi, kardomoji priemonė.

Policijos pareigūnai  tiria septynias rugsėjo-spalio mėnesiais  minėtų jaunuolių padarytas nusikalstamas veikas, kurias jie padarė savo trokštamai laisvei realizuoti. Laisvė, jų supratimu, tai  – įvairios pramogos ir  brangių daiktų turėjimas, kuriuos įsigyti jie nusprendė, atimdami  juos iš kitų.

Spalio 10 d. nepilnamečiai dar su vienu jaunuoliu, pritaikę durų spynos raktą, įsibrovė į Maironio g. esantį gyvenamąjį namą  ir iš ten pasisavino mobilaus ryšio telefoną bei automobilio užvedimo raktelį.

Spalio 15 d. V. Kudirkos gatvėje nuo jų nukentėjo  moteris. Jaunuolių grobis buvo jos rankinė su 94 eurais.

Spalio 21 d. toje pat gatvėje rankinės su 40-čia eurų neteko kita Radviliškio gyventoja. Jaunuoliai grobio ieškodavo slankiodami Radviliškio gatvėmis ir lankydamiesi įvairiose vietose, į kurias galima laisvai patekti.

Štai Radviliškio ligoninės koridoriuje iš ant pakabos paliktos merginos striukės kišenės jie pagrobė mobilaus ryšio telefoną, o  „Maximos“  parduotuvėje buvo sulaikyti vagiantys laisvalaikio batelius, kurių bendra vertė siekė 120 eurų.

Rugsėjo 23 d. šie du nepilnamečiai realizavo troškimą turėti automobilį. Iš V. Kudirkos g. namo kieme esančios automobilių stovėjimo aikštelės jie pagrobė vienai uždarajai akcinei bendrovei priklausantį automobilį „Fiat Bravo“ ir juo gastroliavo po visą Radviliškio rajoną. Laimei, gastrolės baigėsi be aukų. O grėsmė tam buvo, nes už transporto priemonės vairo sėdėjo teisės ir įgūdžių vairuoti neturintis 14-metis. Jaunuolius sustabdė tik „užkalęs“ automobilio variklis.

Rugsėjo 25 d. kelyje „Sidabravas-Birželiai-Naujamiestis“, ties Birželių kaimu, žmonės pastebėjo šalikelėje stovintį automobilį ir aplink jį tūpčiojančius vaikus. Situacija jiems pasirodė keistoka ir įtartina, todėl jie savo pastebėjimais pasidalino su policija. Pasirodęs patrulių ekipažas paauglius išgąsdino. Jie pasislėpė netoliese įvykio vietos esančiuose savo pažįstamų namuose. Kai pareigūnai nustatė, kad šalikelėje stovintis automobilis yra tas pats, kuris buvo pagrobtas prieš dvi dienas, jie pradėjo aplinkinių gyventojų apklausas ir atrado besislapstančius vaikus.

Nepilnamečių nusikalstamų veikų apogėjimu tapo vagystė iš jais besirūpinančių vaikų globos namų. Spalio 25-osios vakare, atrakinę duris, jie pateko į direktoriaus pavaduotojos kabinetą ir pagrobė 60 eurų,  po to geležiniais strypais jie išlaužė buhalterijos kabineto ir jame esančio seifo duris ir pagrobė 2087 eurus. Su šiais pinigais paaugliai iš globos namų vėl pabėgo. Per pusantros paros jie pinigus išleido brangiems rūbams ir kitiems pirkiniams, pramogoms bei kavinėms. Vaikai buvo sulaikyti Šiauliuose, „Saulės miesto“ pramogų ir prekybos centre. Išsiginti šio nusikaltimo jiems nepavyko, nes  jų nusikalstamus veiksmus užfiksavo globos namuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Šaulių apskr. VPK informacija

Naujienos iš interneto