5 akims itin naudingi maisto produktai

Geras regėjimas – turtas, kurį daugelis įvertina tik tada, kai šis suprastėja. Šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, jog mūsų akys patiria daug įtampos tiek darbo, tiek laisvalaikio metu. Todėl vienokios ar kitokios regėjimo problemos pasitaiko gan dažnai. Tačiau ar žinojote, kad tam tikri maisto produktai gali padėti išsaugoti sveikas akis ir sumažinti riziką susirgti akių ligomis? Būtent juos šiame straipsnyje ir aptarsime.

1. Riebi žuvis

Riebioje žuvyje, ypač lašišoje, gausu omega-3 riebalų rūgščių, reikalingų tinkamam tinklainės veikimui. Jos taip pat apsaugo akis nuo su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos (AMD) ir glaukomos. Mažas šių riebalų rūgščių kiekis siejamas su akių sausumu. Tyrimais nustatyta, kad žuvų taukai gali padėti išvengti akių sausumo. Kitos žuvys, kuriose daugiausia naudingųjų omega-3 rūgščių, yra: tunas, upėtakis, skumbrė, sardinės, ančiuviai bei silkė.

2. Neapdorotos raudonosios paprikos

Raudonosiose paprikose gausu vitamino C. Jis naudingas akių kraujagyslėms ir gali sumažinti kataraktos riziką. Tiesa, svarbu prisiminti, kad šiluma suardo vitaminą C. Todėl, kai tik galima, specialistai rekomenduoja rinktis neapdorotas raudonąsias paprikas. Paminėtina ir tai, kad ryškiaspalvės paprikos taip pat turi akims naudingų vitaminų A ir E.

3. Sėklos, riešutai ir ankštiniai augalai

Sėklose, riešutuose ir ankštiniuose augaluose gausu omega-3 riebalų rūgščių ir vitamino E. Tyrimais nustatyta, kad vitaminas E kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis gali padėti sulėtinti su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos progresavimą. Jis taip pat gali padėti išvengti kataraktos. Akių sveikatai itin naudingi šie riešutai: migdolų, graikiniai, anakardžių ir braziliški. Iš ankštinių augalų vertingiausiais laikomi avinžirniai, juodieji žirniai, pupelės ir lęšiai, o iš sėklų – ispaninio šalavijo (čija), linų ir kanapių sėklos.

4. Tamsūs lapiniai žalumynai

Žalios lapinės daržovės yra geras akims naudingų vitaminų C ir E šaltinis. Be to, jose gausu liuteino ir zeaksantino. Šios augalinės vitamino A formos mažina ilgalaikių akių ligų, tokių kaip AMD ir katarakta, riziką. Liuteinas ir zeaksantinas nėra gaminami organizme, todėl svarbu juos įtraukti į savo mitybą.

5. Morkos

Morkose gausu beta karoteno, iš kurio organizme gaminasi vitaminas A. Pastarasis ypač svarbus regėjimui. Vitaminas A yra sudedamoji baltymo rodopsino, kuris padeda tinklainei sugerti šviesą, dalis. Taip pat jis gali padėti išvengti akių infekcijų ir kitų rimtų akių ligų. Mažas vitamino A kiekis organizme gali sukelti akių sausumą, ragenos randus, naktinį aklumą ir net regėjimo praradimą.

Praturtindami savo racioną šiais maisto produktais, neabejotinai suteiksite naudos savo akims. Tiesa, kartu nepamirškite reguliariai pasitikrinti regėjimo. Padaryti tai galite ir klinikoje Antėja, kur dirba rūpestingi ir savo darbą puikiai išmanantys oftalmologai. Jie ne tik atliks reikiamus tyrimus, bet ir profesionaliai pakonsultuos akių sveikatos klausimais.

Nr. 23/14