5 priežastys, kodėl visada esi pavargęs (ir ką su tuo daryti)

Nuolatinio nuovargio jausmas gali būti tiesiog sekinantis. Deja, šiandieniniame pasaulyje nuovargiu skundžiasi dažnas žmogus.

Žinoma, retkarčiais pasireiškiantis nuovargis yra normalus reiškinys, tačiau nuolatinis nuovargis ne tik trukdo kasdienei veiklai, bet ir turi neigiamos įtakos gyvenimo kokybei.

Pagaunate save vis kartojant „kodėl visada esu toks pavargęs?“. Pirmasis žingsnis siekiant pašalinti nuovargį yra suprasti pagrindines jo priežastis.

Štai penkios dažniausiai pasitaikančios nuolatinio nuovargio priežastys ir kovos su jomis strategijos.

Prasta miego kokybė arba jo trūkumas

Viena iš akivaizdžiausių nuovargio priežasčių yra prastas miegas arba jo trūkumas. Kalbame ne tik apie miego valandų skaičių, bet ir apie miego kokybę.

Stresas, nepatogi ar triukšminga miego aplinka ir elektroninių prietaisų naudojimas prieš miegą gali neleisti išsimiegoti. Čia kalti gali būti ir įvairūs miego sutrikimai, tokie kaip nemiga ar miego apnėja, prisidedantys prie prastos miego kokybės.

Ką darytivisada stenkitės eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu – net ir savaitgaliais. Pasirūpinkite raminančia miegamojo aplinka – jame turėtų būti tamsu, tylu ir vėsu. Bent valandą prieš miegą venkite ekranų ir užsiimkite atsipalaidavimą skatinančia veikla, pavyzdžiui, skaitykite arba i išsimaudykite šiltoje vonioje. Jei įtariate miego sutrikimą, kreipkitės į gydytoją.

Prasta mityba ir dehidratacija

Maistas, kurį valgote, maitina jūsų kūną. Na, o jei jūsų mityboje trūksta pagrindinių maistinių medžiagų, galite nuolat jaustis pavargę.

Jei jūsų valgiaraštyje yra daug perdirbto maisto, cukraus ir nesveikų riebalų, cukraus kiekis kraujyje banguoja, kas sukelia nuovargį. Energijos lygį veikia ir nepakankamas skysčių vartojimas

Ką daryti: daug dėmesio skirkite subalansuotai mitybai, kurioje gausu vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų, liesų baltymų ir sveikų riebalų. Užtikrinkite, kad visą dieną geriate pakankamai vandens. Ribokite perdirbto maisto, kofeino ir alkoholio vartojimą. Jei esate itin dehidratavę, jums padėti gali intraveninė terapija Vilniuje.

Sėdimas gyvenimo būdas

Reguliarus fizinis aktyvumas didina energijos lygį ir gerina sveikatą būklę, tačiau sėdimas gyvenimo būdas gali turėti priešingą poveikį.

Fizinis aktyvumas gerina miego kokybę ir didina endorfinų kiekį, o jo trūkumas gali sukelti nuovargį.

Ką daryti: paverskite judėjimą ir sportą savo kasdienybe. Fizinė veikla nebūtinai turi būti intensyvi, net kasdieniai pasivaikščiojimai ar lengvi pratimai turi teigiamą poveikį savijautai. Taigi, susiraskite sau patinkančią veiklą, kad būtų lengviau jos laikytis ir pirmyn.

Stresas ir psichikos sveikatos problemos

Lėtinis stresas, nerimas ir depresija labai prisideda prie nuovargio.

Psichikos sveikatos problemos gali lemti miego sutrikimus, sumažėjusį energijos lygį ir fizinės sveikatos problemas, o visa tai sukelia, taip… nuolatinį nuovargį.

Ką daryti: užsiimkite sąmoningumo praktika, meditacija ar joga. Taip pat šiuo atveju gali būti naudingas ir pokalbis su terapeutu. Jei susiduriate su nerimu ar depresija, gali prireikti profesionalios pagalbos ir galbūt vaistų, tačiau to gėdytis tikrai nereikia.

Įvairūs sveikatos sutrikimai

Įvairios ligos ir sutrikimai gali sukelti nuolatinį nuovargį. Tarp dažniausiai pasitaikančių – anemija, skydliaukės sutrikimai, diabetas, širdies ligos ir lėtinio nuovargio sindromas.

Tokios būklės, kaip anemija (per mažas geležies kiekis kraujyje), sumažina kraujo gebėjimą pernešti deguonį, todėl jaučiamės pavargę.

Ką daryti: Jei įtariate, kad jūsų nuovargį sukelia liga, kreipkitės į gydytoją, kad būtų nustatyta  diagnozė ir sudarytas gydymo planas. Reguliarūs sveikatos patikrinimai taip pat yra svarbūs siekiant nustatyti ir valdyti bet kokias pagrindines sveikatos problemas.

Papildomi patarimai, kaip kovoti su nuovargiu

Ribokite kofeino kiekį. Taip, daugelis pavargę griebiamės kavos, kadangi kofeinas gali laikinai suteikti energijos, tačiau per didelis jo kiekis, ypač po pietų ar vakare, gali sutrikdyti miegą.

Atlikdami ilgas užduotis darykite trumpas pertraukėles, kad išvengtumėte perdegimo. Trumpas pasivaikščiojimas ar kelios minutės tempimo pratimų gali suteikti energijos.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip skirtingi maisto produktai veikia jūsų energijos lygį. Daug cukraus ir paprastųjų angliavandenių turintis maistas gali sukelti energijos bangavimą. ,

Bendravimas su draugais ir šeima gali pagerinti nuotaiką ir energijos lygį, todėl stenkitės tai daryti kuo dažniau.

Tikimės, kad šios strategijos padės sumažinti nuovargį ir suteiks jums daugiau energijos kasdieniniame gyvenime.

Nr. 23/49