6 idėjos jaukiam prieškambariui sukurti

Prieškambaris – tai ta namų vieta, kuri pasitinka mus pirma grįžus po dienos darbų bei kurioje sutinkame ir išlydime svečius. Ši erdvė turi itin didelę reikšmę tiek jums, tiek ir kitiems, užsukusiems pas jus, kadangi ji sudaro pirmąjį įspūdį. Būtent dėl to jos nereikėtų nuvertinti ir reikėtų skirti pakankamai dėmesio jos įrengimui. Taigi, šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, padėsiančių sukurti jaukią prieškambario atmosferą.

Spalvų gama

Vienas pirmųjų darbų, kurį rekomenduojama padaryti prieš įrenginėjant prieškambarį – nusistatyti spalvų paletę, kurios norėsite laikytis. Ji yra be galo svarbi, kadangi kiekvienam užsukusiam į jūsų namus daug pasako apie tai, kokie yra jūsų namai bei ko galima iš jų tikėtis. Ne paslaptis, jog sukurti gerą pirmą įspūdį norisi bene kiekvienam. Žinoma, turėkite omenyje ir tai, jog prieškambaris neturėtų labai skirtis nuo likusio jūsų namų interjero, tad jei kituose kambariuose vyrauja ramios, pastelinės spalvos, jas reikėtų rinktis ir prieškambaryje. Taip pat negalvokite, jog tik tokios šiltos spalvos kaip gelsva ar rusva gali sukurti jaukumo įspūdį, tinkamai dekoruojant, šaltos spalvos, pavyzdžiui, pilkos, sienos irgi gali puikiai suveikti.

Grindys

Taip pat labai svarbu apmąstyti ir tai, kokios bus prieškambario grindys. Greičiausiai nenustebinsime, tačiau arčiausiai durų esanti prieškambario grindų dalis įprastai sukaupia daugiausia purvo, čia lieka net 90% nešvarumų nuo jūsų batų. Būtent dėl to labai svarbu pasirūpinti kokybišku durų kilimėliu ar tiesiog kilimu tam, kad visi, užėję į jūsų namus, jaustųsi kaip įmanoma patogiau. Negana to, prieškambario grindys daro didelę įtaką ir bendram vaizdui. Jos nebūtinai turi sutapti su kitose namo ar buto erdvėse esančiomis grindimis, todėl tam galite rinktis plyteles, kurios yra gana atsparios drėgmei ir lengvai valomos. 

Vieta prisėsti 

Tinkama vieta prisėsti – elementas, kuris taip pat turi didelę įtaką jaukumui bei svetingumui. Tai gali būti kampinė kėdė, suolas ar net maža sofa, priklausomai nuo to, kokio dydžio yra jūsų koridorius. Toks baldas leis patogiai prisėsti ir apsiauti, nusiauti avalynę ar pasidėti tam tikrus daiktus. Prie vieno iš jų galite pasirūpinti ir staliuku ar šviestuvu, sukuriančiu dar šiltesnę atmosferą. Iš tiesų visi prieškambario baldai šią erdvę paverčia lyg atskiru kambariu, o ne tik greitai praeinama namų vieta. 

Apšvietimas

Nors tikrai daugelis žmonių trokšta turėti koridorių, į kurį patektų daug dienos šviesos, visgi dažnai, ypač butuose, tai yra neįmanoma dėl namų išplanavimo. Todėl prieškambario atmosfera taip pat be galo priklauso ir nuo apšvietimo jame. Tam galite rinktis vieną pakabinamą šviestuvą, kuris puikiai papildytų interjerą ir suteiktų jam tam tikro prieskonio, ar lubose įmontuojamus LED šviestuvus bei kelias stalines lempas, kurios prireikus skleistų švelnią ir blausią šviesą. Rinkitės šviestuvus pagal tai, kokio stiliaus yra jūsų namai bei kaip jie derės su visa erdve. 

Pakankamai vietos daiktams susidėti

Turbūt sutiksite, jog nėra bene nieko blogiau nei įėjus į namus būti pasitiktam krūvos skirtingų batų porų. Būtent dėl šios priežasties pasirūpinkite batų dėže ar atvira spintele, kurioje galėtumėte gražiai ir tvarkingai išdėlioti visą savo turimą avalynę. Viršutiniams drabužiams laikyti galite rinktis kabyklą ir/ar prieškambario spintą, kurioje tilps visi pagrindiniai rūbai. Žinoma, ją reikėtų rinktis pagal tai, kiek turite laisvo ploto prieškambaryje. Tad, prieš rinkdamiesi gerai išsimatuokite visą erdvę, kas leis paprasčiau ir lengviau išsirinkti labiausiai jūsų namams tinkantį baldą. Jei kaip tik ieškote tokios spintos, labai didelį jų pasirinkimą geru kainos ir kokybės santykiu galite rasti, užsukę į šią nurodą – https://www.varle.lt/prieskambario-spintos/

Dekoro elementai

Vieni populiariausių ir vieni labiausiai tinkančių dekoro elementų prieškambaryje yra paveikslai ir veidrodžiai. Ar žinojote, jog tai, kokį meną mėgstate, daug ką pasako apie jus pačius? Tuo tarpu veidrodžiai yra idealus pasirinkimas, jei norisi sukurti didesnės erdvės įspūdį, ir jie ypač praverčia rengiantis, kadangi bene kiekvienam prieš išeinant iš namų norisi pasižiūrėti į veidrodį, ar tikrai viskas tvarkoje. Negana to, prieškambariui pagyvinti galite naudoti ir augalus. Tai gali būti skintos gėlės ar vazoniniai augalai – bet kuris iš šių variantų tikrai atrodys puikiai kiekviename koridoriuje. 

Nebijokite eksperimentuoti ir savo prieškambarį paverskite tokia vieta, kurioje būtų malonu būti. Gi būtent ji yra pirmoji, į kurią įžengiate grįžę namo, tad padarykite ją kaip įmanoma jaukesne ir kviečiančia užeiti!

Nr. 22/5