80 000 eurų Kauno regiono bendruomenių iniciatyvoms

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis programą „Mes – bendruomenė“, šiemet įsteigė 80 tūkst. eurų fondą veikloms, skatinančioms bendruomenių mokymąsi ir tobulėjimą. Konkurse dalyvauti gali visos Lietuvos bendruomenės, iš kurių kiekviena turės šansą pelnyti 10 tūkst. eurų finansavimą savo idėjai įgyvendinti. Jau penkerius metus gyvuojanti programa padėjo įgyvendinti daugiau nei 28 bendruomenių projektus, tarp kurių ir Kauno krašte atnaujintas architektūrinio paveldo „Parako“ sandėlis.

„Šalies bendruomenėse kasdien gimsta daugybė puikių iniciatyvų, deja, bet dauguma jų susiduria su lėšų trūkumu ir lieka neįgyvendintos. Matome, jog „Mes – bendruomenė“ programos dėka įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik rezultatai, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Šių metų konkurso rekordinis, 80 tūkst. eurų, prizinis fondas skirtas iniciatyvoms, kurios skatina mokytis visą gyvenimą. Įvairūs kursai, edukacinės veiklos ar kitos mokymosi kartu formos, kurios atneš įsimintinų patirčių ir praturtins vietos bendruomenės narių gyvenimus“, – dalinasi Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė ir priduria, kad konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos bendruomenės.

Pasak K. Meidės, bendruomenės kasmet vis labiau stebina savo iniciatyvų įvairove. Pavyzdžiui, pernai kauniečiai elektrifikavo 1894 m. pastatytą „Parako“ sandėlį, kuris tapo pagrindine bendruomenės susibūrimų vieta, o sostinės Pilaitės mikrorajone „Mes – bendruomenė“ programos dėka atnaujinta futbolo aikštelė.

Pernai metais „Mes – bendruomenė“ programą laimėjusios asociacijos „Kauno Tvirtovė“ Šančių įgulos vadė Vida Bliumkienė sako, kad projekto įgyvendinimas padėjo suburti vietinių gyventojų bendruomenę, kuri iki tol neegzistavo.

„1894 m. pastatyto parako sandėlio istorinė atmosfera masino tiek vaikus, tiek suaugusius. Čia apsilankyti ir apžiūrėti, kaip atrodo erdvė, kokie daiktai čia laikomi, norėjo visi nuo pirmųjų sandėlio įkūrimo dienų. Deja, bet laikui bėgant praeityje populiari erdvė tapo gana apleista. Taip ir kilo idėja šią erdvę atnaujinti. Iniciatyva pritraukė daug žmonių – susibūrė vietinių gyventojų bendruomenė, kuri noriai padėjo sutvarkyti ir atnaujinti aplinką. Tai paskatino poreikį sandėlyje įvesti elektrą, kad galėtume čia ne tik trumpam apsilankyti, bet ir organizuoti įvairius renginius. Parako sandėlis yra po žeme – jame yra dvi salės, labai gera akustika. Dabar – tai pirmasis elektrifikuotas tokio tipo statinys, kuriame aktyviai vyksta kultūrinis gyvenimas“, – pasakoja V. Bliumkienė.

Šių metų programos „Mes – bendruomenė“ pagrindinė tema – bendruomenių savišvieta – iniciatyvos, suteikiančias galimybę mokytis visą gyvenimą. Bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie būtų susiję su infrastruktūros, reikalingos bendruomenių mokymuisi, vystymu arba skatintų mentorystę ir įgūdžių tobulinimą.

Prioritetinės programos sritys apima įvairaus spektro veiklas. Infrastruktūros plėtrai galima teikti idėjas, kuriomis siekiama vystyti ilgalaikius edukacinius projektus. Pavyzdžiui, sutvarkyti ar įrengti naujai patalpas, reikalingas edukacijai, sportui, aprūpinti bendruomenę knygomis, kompiuteriais, stalo žaidimais ir kitomis priemonėmis mokymuisi.

Iš bendruomenių taip pat laukiama projektų, kurie skatintų įgyti naujų ar ugdyti esamus socialinius ir praktinius įgūdžius. Pavyzdžiui, bendruomenės gali gauti finansavimą užsienio kalbų, kompiuterinio ir skaitmeninio raštingumo, verslumo, meninės saviraiškos, psichologinio tobulėjimo, sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo kursams. Į šiuos užsiėmimus galima pasikviesti mentorius –  žinomus, daug pasiekusius žmones, kurie įkvėptų bendruomenę savo pavyzdžiu, galinčius padėti ugdyti bendruomenės narius, keistis žiniomis.

Bendruomenes vienijančios – nevyriausybinės, ne pelno siekiančios – organizacijos projektus konkursui gali teikti nuo 2019 m. vasario 20 d. Konkurso nuostatus ir paraiškos formą galima rasti „Maximos“ interneto svetainėje. Konkurso nugalėtojais balandžio 30 d. bus paskelbti 8 projektai. Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skirs 70 procentų idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto