AB „Kauno grūdai“ vadovu paskirtas Andrius Pranckevičius: AB „Kaišiadorių paukštynas“ vadovas nesikeičia

AB „Linas Agro Group“ įsigijus kontrolinius akcijų paketus „KG Group“ priklausančiose ir susijusiose įmonėse, keičiasi AB „Kauno grūdai“ vadovas. Bendrovės generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius, kuris iki šiol vadovavo ir Grupės valdomoms paukštininkystės įmonėms Latvijoje.

„Po šio sandorio, faktiškai sugrįžtu į Lietuvą, nes pastaruosius 6 metus daugiau dirbau Latvijoje, kur rūpinausi Grupės paukštininkystės įmonių veikla. Man patikėtos naujos pareigos vienoje pagrindinių įsigytų įmonių. Nuo šios dienos, pasikeitus akcininkams, pradedu eiti generalinio direktoriaus pareigas AB „Kauno Grūdai“. Kartu su šioje įmonėje ir kitose įsigytose bendrovėse dirbančiomis komandomis tęsime visas lig šiol vykdomas veiklas, visose šalyse“, – pažymi Andrius Pranckevičius.

Pasikeitus akcininkams, pagrindinėse įsigytose įmonėse – AB „Kauno Grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“ – planuojama tik keletas nedidelių pasikeitimų – keisis valdybos, kurių sudėtyje buvo ir buvusių akcininkų. AB „Kauno Grūdai“ vykdomojo direktoriaus pareigas toliau vykdys Remigijus Veikalas. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynams vadovauti lieka dabartinis generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

„Šie nedideli pokyčiai yra būtini, kad galėtume įgyvendinti planuojamus įmonių veiklos, gamybos sinergijos planus paukštininkystės ir grūdų verslo segmentuose bei užtikrinti verslo funkcijas, apimančias keletą šalių. Neplanuojame drastiškų pokyčių, tokių kaip įmonių uždarymas ar kai kurių veiklų nutraukimas. Dabar pagrindinis mūsų tikslas – kad abi grupės susijungtų tarsi dvi upės ir kaip stipri, inovatyvi, konkurencinga korporacija pasiektų su savo produkcija Baltijos jūros šalių rinkas“, – sako A.Pranckevičius.

Andrius Pranckevičius AB „Linas Agro Group“ dirba nuo 2005 metų. Nuo 2009 m. jis eina AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojo ir valdybos pirmininko pavaduotojo pareigas, yra keturių Latvijoje veikiančių paukštininkystės įmonių vadovas, kuruoja veiklą „Linas Agro Group“ valdomose žemės ūkio bendrovėse, yra bendrovės „AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos narys. A. Pranckevičius yra įgijęs verslo administravimo ir vadybos bakalauro ir marketingo vadybos magistro laipsnius Kauno technologijos universitete bei baigęs Harvardo verslo mokyklos lyderystės mokslų programą.

Liepos 15 d. AB „Linas Agro Group“ užbaigė vieną didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos istorijoje. Maisto ir žemės ūkio gamybos ir prekybos bendrovė įsigijo kontrolinius akcijų paketus AB „Kauno Grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“ ir su jomis susijusiose bendrovėse, kartu veikiančiose kaip „KG Group“.

Šiuo sandoriu AB „Linas Agro Group“ iš viso įsigijo kontrolinius akcijų paketus 34 įmonėse, veikiančiose paukštininkystės, grūdų, pašarų ir premiksų gamybos, veterinarijos preparatų prekybos srityse. Įmonės yra registruotos ir veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

Po šio įsigijimo sandorio AB „Linas Agro Group“ Baltijos šalių regione tampa vertikaliai integruota žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupe, vykdančia veiklą visoje gamybos grandinėje ir gaminančia produktus nuo lauko iki stalo. Grupės prognozuojamos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. eurų, o EBITDA – apie 50–60 mln. eurų. Darbuotojų skaičius išaugs nuo 2 100 iki 6 000. Po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 76 įmones.