Abėcėlės karalystė

Skaičiuojant paskutines šių mokslo metų savaites, gegužės 23 dieną Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje vyko pradinukų – 1 b ir 1 c klasių Abėcėlės šventė. Pirmokėliams tai įsimintina diena, juk abėcėlė – tai pradžių pradžia, vedanti į mokslo ir žinių šalį.

„Baltos lankos, juodos avys –
Kas išmano, tas jas gano…
Aš, lankon ton atkeliavęs:
– Šen, – šaukiu, – avelės mano!…“

Šiais žodžiais šventę pradėjo 1 b klasės mokytoja Lina Alionienė ir 1 c klasės mokytoja Zita Genevičienė. Kiekvienam dalyvavusiam buvo įteiktas dalyvio ženklelis. Taip mokytojos pirmokėlius pakvietė į Abėcėlės raidžių karalystę, kurioje jie turėjo įveikti jiems paruoštas užduotis. Pirmokai per šiuos mokslo metus pasiekė daugiausia: susidraugavo su raidėmis, išmoko skaityti ir rašyti. Jie sužinojo, kad raidės yra reikalingos ir be jų neišmoktų skaityti, o nemokėdami skaityti nesužinotų daug įdomių dalykų. Visi mokslai prasideda nuo abėcėlės.

Norint patekti į Abėcėlės karalystę pirmiausia reikėjo visiems pasiskirstyti į komandas ir pasipuošti raidės karūna. Sugužėję karaliūnai ir karalaitės linksmai sudainavo dainelę „Labas rytas“, nes su draugais juk reikia sveikintis. Kiekviena komanda išsirinko komandos vadą ir atliko pirmąją užduotį – piešė ir sukūrė iš raidelių pasaką. Lengvai įveikus pirmąją užduotį visi sėkmingai atvėrė Abėcėlės karalystės duris. Dirbdami grupėmis paruošė savo grupės pasakos pristatymą. Šventės metu mažieji mokinukai įrodė, kad jau puikiai pažįsta raides ir moka skaityti. Mokytojos buvo paruošusios užduotėlių ne vieną ir ne dvi, o net keletą: reikėjo prisiminti abėcėlę, suklijuoti daiktus abėcėlės tvarka, rašyti dailyraščiu, sudėlioti iš raidelių žodžius ir skaityti knygelę. Buvo išrinktos trys geriausios komandos, kurios surinko daugiausia taškų. Jas mokytojos apdovanojo įvairiais prizais.

Galiausiai pakartoję visas abėcėlės raides ir su jomis susijusius žodžius, mokinukai pašoko ir padainavo linksmas daineles. Kiekvienam pirmokėliui susidraugavusiam su raidelėmis ir sėkmingai atvėrus Abėcėlės karalystės duris, mokytojos Lina ir Zita įteikė jiems sveikinimus – pažymėjimus, kuriuos pasirašė direktoriaus pavaduotoja Aura Kudrevičienė. Šventė, kurioje buvo tiek daug gerumo, nuoširdumo, jaudulio, noro parodyti savo gebėjimus, greitai prabėgo. Smagu pamatyti, kaip rugsėjį buvę nedrąsūs pirmokėliai, o dabar jau paaugę ir daug sužinoję, geba pasitikėti savimi ir trokšta keliauti į mokslo ir žinių pasaulį.

Visų tėvelių vardu nuoširdžiai dėkoju pirmokų mokytojoms Linai Alionienei ir Zitai Genevičienei, kurios per šiuos mokslo metus vaikus ne tik išmokė skaityti, rašyti ar skaičiuoti, bet ir mokė vaikus kurti, lavintis, gražiai piešti, tobulėti ir bandyti savyje surasti būsimą talentą.

1 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama
Žydronė Paškevičienė