Akcijoje saugaus eismo dienai paminėti – ir policijos kapelionas

Nuo 2006 metų Lietuvoje balandžio 6-oji yra paskelbta Saugaus eismo diena, o pats balandžio mėnuo skelbiamas saugaus eismo mėnesiu. Balandžio 6 d. Kaišiadorių rajono seniūnijose Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kaišiadorių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyr. specialistas Kęstutis Lelekauskas ir vyr. postinė Jurgita Krilavičienė, Kauno apsk. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnė Vilma Blažauskienė bei Jiezno šv. Arkangelo Mykolo ir Jono Krikštytojo parapijos klebonas, policijos kapelionas Rolandas Bičkauskas, vykdė akciją, skirtą saugaus eismo dienai paminėti.

Akcijos metu lankytasi Kaišiadorių, Žiežmarių miestuose, Žaslių miestelyje, Paparčių, Kaišiadorių, Žiežmarių apylinkių seniūnijų gyvenvietėse. Pareigūnai eismo dalyvius skatino būti atidesniais, žmogiškesniais, pakantesniais ir rūpestingesniais. Ragino būti atsakingais ir kultūringais eismo dalyviais, pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą bei laikytis Kelių eismo taisyklių. Prevencinės priemonės metu pėstiesiems buvo dalijami VĮ „Kauno regiono keliai“ dovanoti atšvaitai, o dviratininkams – šviesą atspindinčios liemenės ir lankstinukai „Saugokime vieni kitus“ su patarimais dviratininkams bei informacija apie dviračių žymėjimą. Vairuotojams – lipdukai „Vairuoju blaivus, nes myliu Jus“, kuriuos dovanojo Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Nepamiršta ir Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų ir dienos centro vaikų. Apsilankę pareigūnai vaikams priminė pėsčiųjų ir keleivių pareigas bei reikalavimus dviračių vairuotojams. Policijos kapelionas Rolandas Bičkauskas mažuosius eismo dalyvius maloniai nustebino linkėdamas, kad juos globotų vairuotojų ir keliautojų globėjas – Šv. Kristoforas, įteikdamas bukletėlius su vairuotojo malda ir jaunojo keliautojo maldelėmis.