Akcizais apmokestinamų prekių kontrolė Kaišiadorių rajone tęsiama toliau

Praėjusią savaitę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai, siekdami išaiškinti nelegalią akcizais apmokestinamų prekių apyvartą, tikrino įvairias vietoves aptarnaujamoje teritorijoje.

Gegužės 20 d. vienos iš sodybų Kaišiadorių sen., Kruonio sen., ūkiniuose pastatuose buvo rastas galimai perdirbtas pneumatinis šautuvas. Vyro (gim. 1960 m.) atžvilgiu pradėtas tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis). Už tai numatyta atsakomybė – areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Gegužės 21 d. kitoje sodyboje Kaišiadorių r., Žiežmarių sen., buvo rasta įvairių talpyklų su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą (iš viso keletas litrų), keletas pakelių cigarečių su ne Lietuvos Respublikos ženklinimu bei aparatas, galimai skirtas naminės degtinės gamybai. Vyro (gim. 1941 m.) atžvilgiu pradėtas tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 1 d. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas) bei pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. (Akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką). Už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užkirsti kelią akcizais apmokestinamų prekių laikymui, gabenimui, naudojimui ar realizavimui, pažeidžiant nustatytą tvarką, prižiūrimoje teritorijoje ir toliau vykdys policines ir prevencines priemones, siekiant stiprinti akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymą bei tikrins visą gaunamą gyventojų informaciją.

Pareigūnai primena, kad apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, pranešti galima telefonu 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 303 050.

Naujienos iš interneto