„Alburnus Rally Elektrėnai“ organizatoriai atvertė kortas: kokios naujovės dalyvių ir žiūrovų lauks šiemet?

Jau rugsėjo 9-ą dieną bus duotas startas penktam Lietuvos automobilių ralio ir ralio sprinto čempionatų etapui „Alburnus Rally Elektrėnai“. Tradicinis ralis šiemet įgavo naujovių, apie kurias plačiau papasakoti sutiko vienas iš šio renginio organizatorių, lenktynininkas Ramūnas Čapkauskas.

Šiais metais „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvių lauks devyni greičio ruožai, kuriais Lietuvos automobilių ralio čempionato ekipažai turės įveikti kiek daugiau nei 115 kilometrų. Ralio sprinto čempionate sportininkų lauks per pus trumpesnė distancija. Jie į lenktynes prisijungs nuo antrosios pusės ir nuvažiuos beveik 58 km atstumą. Dar viena svarbi detalė – ralio formatas iš dviejų dienų keičiasi į vienos. Visi greičio ruožai vyks šeštadienį.

„Labai džiugu, kad ralio vardo partneriu tapo kompanija „Alburnus ir partneriai“. Jie šio ralio draugais yra jau daug metų, nuolat steigdavo įvairius prizus, o dabar žengė dar vieną žingsnį ir tapo mūsų ralio vardo partneriais. „Alburnus“ prekinis ženklas automobilių sporte yra ir mano asmeniniai partneriai dar nuo tų laikų, kai važiavau su „Formule“, tad galima sakyti, kad ši graži mūsų draugystė tęsiasi jau kone 20 metų“, – kalbėjo vienas iš šių varžybų organizatorių Ramūnas Čapkauskas.

Kaip sako Ramūnas Čapkauskas, šiemet „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvių lauks keturi po du kartus važiuojami žvyriniai greičio ruožai bei vienas miesto greičio ruožas, kuriame dalyviai tradiciškai lenktyniaus ant asfalto dangos.

Nors legendiniais vadinami šio krašto greičio ruožai daugeliui yra žinomi iš ankstesnių sezonų, šių metų etapui organizatoriai apjungė Elektrėnų, Kaišiadorių bei Trakų apylinkių kelius ir rado naujų atkarpų, kurios naudotos buvo labai seniai ir dabartinės kartos sportininkams yra visiškai nematytos.

„Žvyrinius greičio ruožus turėsime keturis, važiuojamus po du kartus. Vienas rytinis bus 6,5 km ilgio, o vėliau dalyvių lauks jau gerokai ilgesni greičio ruožai – 22, 14 ir 13 km ilgio. Visas ralis bus 115 km ilgio. Greičio ruožai nebus identiški ankstesnių metų raliams. Juos šiemet darome kitokius. Vienas greičio ruožas bus visai naujas. Kitų greičio ruožų atkarpas seni ralio lenktynininkai galbūt ir prisimins, bet iš esmės tai naujovių tikrai daug“, – kalbėjo Ramūnas Čapkauskas.

Kita šių metų „Alburnus Rally Elektrėnai“ naujovė susijusi su miesto greičio ruožu. Jei anksčiau jis tradiciškai būdavo rengiamas pirmosios ralio dienos vakare, penktadienį ir tapdavo lenktynių prologu, tai šįkart jis taps epilogu ir vainikuos visą ralį. Tačiau kaip teigia Ramūnas Čapkauskas, tai nėra vienintelis miesto greičio ruožo pakeitimas.

„Anksčiau miesto greičio ruožą darydavome penktadienį kaip patį pirmąjį. Dabar mieste vyks varžybų atidarymas, o greičio ruožas jame bus pats paskutinis ir vyks šeštadienį. Būtent čia įvyks ralio atomazga, tad visus žiūrovus ir ralio gerbėjus šeštadienį vakare kviečiame į miestą, kur turėsime tikrai gražią ralio šventę su baigiamuoju greičio ruožu. Po jo laukia apdovanojimai, labai gražūs fejerverkai, lazerių šou. Kaip visuomet padarysime puikią šventę su galimybe tuo pačiu pamatyti ir miesto greičio ruožą.

Pats greičio ruožas Elektrėnuose šiemet irgi bus kitoks. Jei anksčiau čia dalyviai važiuodavo du trumpus greičio ruožus karuselės principu, tai dabar lauks vienas ruožas, tačiau susidedantis iš dviejų ratų. Jo ilgis – 2,66 kilometro“, – sakė Ramūnas Čapkauskas.

Daugiau informacijos apie rugsėjo 9-ą dieną įvyksiančias „Alburnus Rally Elektrėnai“ varžybas galima rasti organizatorių puslapyje „Facebook“ ir www.autorally.lt.