Alytaus apskrities policija sulaikė pabėgusius neteisėtus migrantus

Šiandien apie 12 val. 40 min. Lazdijų r. Ivoškų-Kalvių kaimų sankryžoje policijos pareigūnai pastebėjo ir sulaikė šešis ieškomus iš apgyvendinimo vietos Kapčiamiestyje pabėgusius neteisėtus migrantus.
Pabėgusių vyrų nuo vakar, t. y. liepos 13 d., ieškojo gausios policijos ir VSAT pajėgos. Šiandieną paieškose dalyvavo policijos pareigūnai iš Lazdijų ir Alytaus, taip pat pasieniečių kinologas su šunimi. Apskrities teritorijoje  dirba Vilniaus ir Kauno mobiliosios policijos pareigūnų ir antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pajėgos.

Primename, kad liepos 13 d. po 15 val. buvo pastebėta, kad iš neteisėtų migrantų laikinosios apgyvendinimo vietos Lazdijų r. Kapčiamiestyje, savavališkai pasišalino 6 asmenys. Buvo įtariama, kad pabėgėliai traukia Lenkijos Respublikos kryptimi.
Pabėgusių asmenų ieškojo gausios Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų pajėgos, kinologai su šunimis, į orą pakeltas sraigtasparnis. Apgyvendinimo vietoje Kapčiamiestyje ir toliau užtikrinama pabėgėlių fizinė apsauga.

Dėkojame vietos gyventojams, kurie pastebėję nepažįstamus asmenis pranešė policijos pareigūnams. Taip pat dėkojame visiems, kurie dalinotės informacija apie iš apgyvendinimo vietos pabėgusius neteisėtus migrantus.

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvos–Baltarusijos sieną kerta didelis srautas neteisėtų migrantų, norinčių patekti į Europą, todėl ties Alytumi sutelktos didesnės tarnybų pajėgos.

Pareigūnai apsilanko nelegaliai sieną kirtusių migrantų laikymo vietose, patruliuoja aplinkiniuose kaimuose, susitinka su gyventojais, seniūnais, nuramina vietos bendruomenės narius.

Sustiprintos policijos pajėgos į konkrečias vietoves bus siunčiamos ir ateityje, atsižvelgus į situaciją, būtinybę ir kitas svarbias aplinkybes.