Alytaus meras: visokios tarnybos puola klausinėti, kas veža maistą ugniagesiams, ar yra maisto gamybos licencijos ir pan.

Jau virš savaitės Alytuje gesinamas pragaras tęsiasi toliau. Tačiau, panašu, kad įvairių tarnybų požiūris į susidariusią situaciją ir žmogiškumo jausmas skiriasi kaip diena ir naktis. Ugniagesiai ir savanoriai toje pragaro skylėje pluša ir aukoja savo sveikatą jau virš savaitės. Į gaisravietę atvyksta įvairių ministerijų ministrai, tačiau, panašu, kad jie tik nori pasirodyti prieš televizijos kameras ir fotoaparatų objektyvus, pavaizduoti, kad jiems tai rūpi, tačiau realios pagalbos, panašu, Alytaus miestas ir rajonas mažai tesulaukia – viską ant savo pečių laiko Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Vakar savo Facebook’o paskyroje meras rašė:

„Alytiškiai, aš nesuprantu, kas vyksta. Prašau, paaiškinkite man.

11:17 val. Vidaus reikalų ministerija visai Lietuvai pareiškia, kad viskas – gaisras užgesintas, reikia tik šiukšles susitvarkyti. Stoviu aš su vyrais gaisravietėje ir nesuprantu, ar mums jau važiuoti namo? Foto darytos 12:30 val.

Taip, to, kas buvo visą savaitę – nebėra. Bet yra labai aktyvus padangų smilkimas, kuris tikrai bus šiandien ir dar tikrai bus rytoj. Ir čia vyrai pila vandenį ir dar pils pora dienų nonstop, technika dirba gražu žiūrėti, nes kitaip viskas vėl iš pradžių.

Alytaus gaisras užgesintas tik Vilniuje. Su tuo ir sveikinu.“

Šiandien savo socialinio tinklo paskyroje Nerijus Cesiulis pasidalino dar vienu pranešimu. Ir, jeigu tai tikrai vyksta, tai dar kartą parodo, kaip valstybinės institucijos ir įvairios tarnybos visiškai neturi žmogiškumo jausmo, o mato tik popierius.

„Nuo ryto šitoj velnio skylėj. Stoviu ir jaučiu, kaip žilstu. Garbės žodis.

Kelias dienas džiaugiausi, kokie žmonės vieningi, kaip palaiko vyrus. Socialiai atsakingos parduotuvės, kepyklėlės, kavinės ir pavieniai žmogeliai veža maistą, vandenį. Ir tai absoliučiai visi iki vieno vertina. Ir tik dėl jūsų palaikymo chebra nepasiduoda. Ačiū jums, čia yra fantastika, taip tarp žmonių ir turi būti. Dabar klausykite.

Ekstremali padėtis. Dabar visokios tarnybos tarnybėlės puola klausinėti, kas veža maistą, ar yra maisto gamybos licencijos, ar turi leidimus vežioti maistą ir pan. Prašo kontaktų, pavadinimų, klausia, kada konkrečiai maistas vežamas. Ar čia veikti neturi ką, ar čia tiesiog taip už gerumą padėkojama šiais laikais?

Dabar galvoju apie tą ponią, kuri lašinukus iš namų vyrams pjaustė. Juk nei gamybos licencijų, nei transportavimo leidimų. Ką kalbėti apie tai, kad vyrai valgo juodom rankom ir panagėm. Nes tiesiog jos jau nebeatsiplauna. Gal kokia sanitarinė gali atvažiuoti. Mums jūsų tikrai trūksta.

Norėčiau pasakyti, kad jau viskas – šiukšles renkam. Bet dar ne. Padangos vis dar dūmina ir toliau daro savo juodą darbą. Šiandien įvarysim dar vieną didelę mašiną bus jau 4, todėl turėtume stipriai pasistūmėte likviduojant gaisrą.

Ir nepaisant visų nesąmonių ir pokštų, kokius mums krečia, kas tik netingi, žmonės savo didvyrius myli – į savivaldybės sąskaitą jau sukrito virš 40 000 eurų. Gavau žinutę, kad vienas mokinukas pervedė iš savo sąskaitos 1 eurą. Sakau, oi, ačiū. Man sako, bet žinokite, jis tik tiek ir turėjo. Atidavė viską. Stoviu, akis ir gerklę graužia. Šį kartą ne nuo dūmų.“ – savo pranešimu pasidalino Alytaus miesto meras.

Negalime nepritarti Alytaus miesto merui. Švelniai tariant, darosi graudu ir pikta, kaip veikia įvairios institucijos ekstremalios situacijos atveju. Žmogiškumo – nerasta. Pačios institucijos suteikti realios pagalbos nesugeba. Negana to, dar ir pradedama ieškoti priekabų prie žmonių, kurie patys savo noru stengiasi padėti likviduoti gaisrą ir jo padarinius. Baisu įsivaizduoti, kas būtų, jeigu Lietuvą užkluptų didesnė nelaimė, pvz., susijusi su Astravo atomine elektrine. Jeigu tokioje situacijoje valstybė nesugeba pasirūpinti žmonėmis, tai kas įvyktų tada?

Pasipiktinę VRM ministre, gyventojai pradėjo rinkti parašus ant peticijos, kuria reikalaujama ministrės atsistatydinimo:

„Ekologinė nelaimė Alytuje akivaizdžiai parodė, kad vyriausybė visiškai neužtikrina savo šalies piliečių saugumo nelaimių atveju, nesugeba suteikti bet kokios realios pagalbos, atvykę katastrofos šeštą dieną, vyriausybės atstovai nelabai gaudėsi situacijoje, tik trukdė darbą ir jokios realios pagalbos nepasiūlė, maža to, palikusi Alytaus savivaldybę ir jos merą kapstytis patiems, ministrė dar sugebėjo priekaištauti jam dėl piaro ir išrėžti, kad už visus nuostolius gyventojams ir įmonėms atsakys pati savivaldybė. Taip pat nuolat viešai akivaizdžiai skleidė dezinformaciją, tikindama, kad pagalba nuolat teikiama, technika siunčiama, oras neužteršas, nors realiai buvo viskas atvirkščiai, visą laiką meras su komanda tvarkėsi patys. Nesuvokiama. Gyvename šalyje, kurioje nelaimės atveju esame palikti kapstytis patys. Kviečiame visos Lietuvos žmones solidarizuotis, mūsų šalyje su tokia vyriausybe labai nesaugu. Šįkart tokios didelės ekologinės nelaimės atveju likimo valiai paliktas Alytus, rytoj gal tai bus Jūsų miestas. Vienykimės!!!“ – rašoma peticijos tekste. Nuo spalio 22 dienos peticiją pasirašė jau virš 26 tūkstančių žmonių.

Naujienos iš interneto