Alytaus ugniagesiai išgelbėjo dvejų metukų mergaitę

Rugpjūčio 12 d. Alytaus regioninės radijo stoties FM99 redakciją pasiekė mergaitės, kuriai padėjo Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai, mamos laiškas. Jame – apie joms lemtingą rugpjūčio 6 d. įvykį. Pasak laiško autorės, vėlų tos dienos vakarą, jai su vaikais svečiuojantis Alytaus rajone pas tėvelius, jos dvejų metukų dukrytė miegodama prarado sąmonę ir nustojo kvėpuoti.

„Bandžiau ją gaivinti, kalbinti, bet ji nereagavo. Išbėgusi iš kambario su dukryte ant rankų paprašiau tėvelių, kad skubiai kviestų greitąją pagalbą. Tuo metu pati bandžiau mažylę gaivinti. Supratusi, kad kiekviena minutė yra brangi ir gali kainuoti dukrytės gyvybę, su ja ant rankų išbėgau ieškoti pagalbos į už kelių šimtų metrų esančią Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-ąją komandą. Vieni sakys – mamos nuojauta, kiti – atsitiktinumas ar Dievas mane vedė būtent pas tuos ugniagesius gelbėtojus, pas kuriuos tuo metu svečiavosi Karo akademijos paramedikas,“ – laiške rašo moteris.

Ugniagesiai gelbėtojai apžiūrėjo mažylę, įvertino situaciją, patikrino pulsą, širdies veiklą ir nuramino: mergytė, nors ir buvo be sąmonės, tačiau silpnai kvėpavo. „Gelbėtojai, įvertinę vaiko būklę, taupydami brangų laiką, nusprendė mane su dukryte gaisrinės automobiliu vežti miesto link ir ten pasitikti atvykstančius medikus. Pakeliui mano dukrytę nuolat prižiūrėjo paramedikas, kuris ne tik teikė pirmąją pagalbą mergytei, stebėjo jos būklę, bet ir teikė man, be galo išsigandusiai mamai, psichologinę paramą. Važiuojant mažylė ėmė vemti, nors sąmonės neatgavo, silpnai kvėpavo. Gelbėtojas laikė jos galvytę, kad ji neužspringtų ir nuolat stebėjo jos atmerktas akytes, kurios nereagavo į aplinką, sekė pulsą ir kvėpavimą. Kitas gelbėtojas, kuris vyko su mumis, buvo paruošęs deguonies kaukę,“ – savo išgyvenimais dalijosi mergaitės mama.

Nors netoli ligoninės ugniagesiai pamatė greitosios pagalbos automobilį,  bet, siekdami taupyti itin brangų laiką, visu greičiu lėkė ligoninės link. „Tuo metu vizualiai atrodė, kad mergaitė pradeda grimzti į komos būklę, todėl paramedikas ją ėmė visais būdais žadinti. Po įgnybimo jai į ausytę mergytė nubudo, ėmė giliau kvėpuoti ir užverkė. Kartu su ja pratrūkau ir aš. Tuo momentu gaisrinės automobilis jau suko į ligoninės kiemą. Mūsų gelbėtojai padėjo man su dukryte ant rankų nubėgti į ligoninę. Iš to jaudulio ir įtampos net nepaklausiau gelbėtojų vardų ir nespėjau padėkoti,“ – rašo  moteris.

Grįžusi iš ligoninės į namus, ji paskambino į Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-ąją komandą. Mergaitės gyvybę gelbėjo ugniagesiai Mindaugas Kirkliauskas ir Žilvinas Jablonskas bei tuo metu pas juos svečiavęsis Karo akademijos paramedikas Tadas Ustinavičius. „Aš ir visa mano šeima esame nuoširdžiai dėkingi Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos 4-osios pamainos darbuotojams bei Tadui Ustinavičiui, kurie padėjo  man ir mano mažylei  saugiai ir operatyviai nuvykti pas Alytaus medikus,“ – laiške dėkojo moteris.

Mažylė, naktį praleidusi Alytaus ligoninės Intensyvios terapijos skyriuje, kitą dieną buvo perkelta į Vaikų ligoninę Santariškėse. Tinkama ir laiku suteikta pirmoji pagalba ir vėlesnė medikų priežiūra leido išvengti tragiškų pasekmių. Mergytė šiuo metu jau namuose su savo šeima – siunčia vaikišką šypseną savo gelbėtojams.

www.vpgt.lt

Naujienos iš interneto