Andrius Tapinas: tokio visuomenės susitelkimo nematėme jau 30 metų

Vos porą savaičių gyvuojanti iniciatyva „Laikykitės, medikai!“ gali pasidžiaugti ne tik žmonių suaukotu pirmuoju milijonu – medicinos įstaigas jau pasiekia būtiniausios apsaugos priemonės. Tačiau tai – tik pradžia.

Nepriklausomos internetinės televizijos „Laisvės TV“ kartu su „Maltos ordino pagalbos tarnyba“ ir „Aukok.lt organizuojama iniciatyva „Laikykitės, medikai!“ jungia visuomenę į kovą su sparčiai plintančiu koronavirusu. Iniciatyvos metu už Lietuvos žmonių ir įmonių suaukotus pinigus jau yra perkamos bei į medicinos įstaigas pristatomos veido kaukės ir skydeliai, apsauginės pirštinės, respiratoriai, antbačiai, kombinezonai ir kitos medikams taip trūkstamos priemonės.

„Laisvės TV“ vadovės Gabijos Milašiūtės teigimu, šalyje augant koronaviruso skaičiams, kovojama ne tik su liga, bet ir su laiku: „Medicinos įstaigoms vis dar trūksta būtiniausių apsaugos priemonių, o tai reiškia, kad medikai, kurie turėtų pasirūpinti mūsų sveikata, dabar negali apsaugoti savosios.“

„Jau dabar girdime apie vis daugiau užsikrėtusių medicinos darbuotojų, tad stengiamės daryti viską, ką galime, kad nepasikartotų Italijoje matytas scenarijus, kuomet paprasčiau neliks kam gydyti sergančiųjų. Mums labai rūpi kiekvieno žmogaus sveikata, bet šiuo metu vertiname taip: vienas sveikas medikas – daug pagijusių žmonių“, – sako viena iniciatyvos autorių G. Milašiūtė.

Neatlygintinai dirbanti komanda ieško ne tik kelių kaip ir kur įsigyti reikiamų apsaugos priemonių, bet ir būdų jas pristatyti medicinos įstaigoms. Šiam tikslui suformuota Kontrolės tarnyba, turėsianti užtikrinti, kad nupirktos priemonės pasiektų pirmose fronto linijose kovojančius medikus.

Ir nors prie kampanijos neįtikėtinai aktyviai prisideda neabejingi Lietuvos gyventojai, verslo atstovai, filantropai, o suaukotų lėšų skaičius peraugo milijoną – to nepakanka užtikrinti, kad priemonių pakaks visam karantino laikotarpiui. Sekant Europoje matomus pavyzdžius jau dabar aišku, kad būtiniausių apsaugos priemonių ir kvėpavimo aparatūros ateityje reikės tik daugiau.

„Kampanijai įgavus pagreitį, svarbu nesustoti. Istoriškai žinome, kad iškilus grėsmei Lietuvos žmonės tikrai gali būti vieningi, tačiau neslėpsiu – faktas, kad ir šiais laikais žmonės šią kovą priims taip atsakingai – skatina nepaprastai didžiuotis mumis visais. Žengtas didžiulis žingsnis, bet to negana, kad medikai būtų apsaugoti ir galėtų atlikti savo darbą. Todėl itin svarbu neprarasti susitelkimo ir suprasti, kad dabar mes turime padėti medikams padėti mums. Ir sakydamas „mes“ omeny turiu tikrai ne tik iniciatyvinę grupę – didžiausią jėgą sutelkiame visuomenės rankose“, – prie iniciatyvos prisidėti ragina Andrius Tapinas.

Padėti gali kiekvienas – aukodami pinigų į iniciatyvai „Laikykitės, medikai!“ atidarytą sąskaitą, skambindami trumpuoju 1880 numeriu, pasidalindami turimomis apsauginėmis kaukėmis ir respiratoriais, jungdamiesi prie savanorių gretų. Šiuo sudėtingu laikotarpiu kiekvieno indėlis – itin svarbus. Todėl padėkime medikams padėti mums.