Anksčiau populiarias sveikos gyvensenos ir receptų knygas šiemet keičia grožinė literatūra

Išmintingi žmonės sako, kad į visus gyvenime kylančius klausimus atsakymus gali rasti knygose, dėl to knygos turėtų būtų neatsiejama gyvenimo dalis nuo mažiausių dienų. Mažiesiems skaito tėvai, vyresni vaikai patys noriai varto knygeles su spalvotais paveikslėliais, vėliau iš knygų mokosi skaityti ir rašyti, o štai vyresniame amžiuje knyga neretai tampa gyvenimo mokytoja, įpročių keitėja ar įkvėpėja. Vienu didžiausių knygynų Lietuvoje laikomos – „Maximos“ – duomenimis ir knygų lentynose vyrauja raiškios mados, kurios pasikeičia net keletą kartų per metus.

„Pastebime, kad knygų mados keičiasi gan dažnai. Tai, kokios knygos labiausiai perkamos, pasufleruoja ir tam tikru metu vyraujančios tendencijos – sveika mityba, sportas ar gyvenimo būdo pokyčiai. Žinoma, tai susiję ir su knygų pasaulio naujienomis. Matome, kad jeigu prieš dvejus metus lietuviai skaitė apie sveiką gyvenseną, domėjosi kūno puoselėjimu, tai šiuo metu tokios knygos nusileidžia grožinei literatūrai ir praktiniams vadovams. Štai V. Sasnausko knygą „Lietuvos grybai“, kurioje aprašomi dažniausiai mūsų miškuose ar pievose augantys grybai, vien šių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais įsigijo daugiau kaip pusšešto tūkstančio pirkėjų, o romaną „Silva Rerum IV“ – daugiau nei du tūkstančiai skaitytojų“, – sako Jaunius Špakauskas, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorius

Taip pat kai kurių knygų populiarumui svarbus sezoniškumas – pastarųjų trejų metų pirmąjį ketvirtį knyga „Sodo darbai pagal mėnulį“ buvo 8 kartus populiaresnė nei kitais metų mėnesiais.

Dvejus metus perkamiausių knygų viršūnėje karaliavusios literatūros apie kūno puoselėjimą šiais metais ieško vos 3 proc. pirkėjų.

Daugiau dėmesio romanams ir populiariajai literatūrai

Per 9 šių metų mėnesius romanai ir populiarioji literatūra iš populiariausiųjų sąrašo išstūmė knygas apie madą, grožį ir sveiką gyvenseną. Dabar pirkėjai noriai renkasi kitokio pobūdžio knygas. Populiariausiųjų sąraše lietuvių autorių Rūtos Vanagaitės knyga „Jis” bei Kristinos Sabaliauskaitės romanų serijos ketvirtoji knyga „Silva Rerum IV“.

Pripažinimo visame pasaulyje sulaukęs Laurent Gounelle ir jo populiariosios psichologijos knygos „Dievas visuomet keliauja incognito“ bei „Diena, kai išmokau gyventi“ jau ne vienerius metus – itin skaitomos, o šiais metais pateko ir į „Maximos“ populiariausiųjų knygų dešimtuką.

Beata Nicholson jau daugelį metų – viena mylimiausių ir žinomiausių receptų autorių Lietuvoje. Jos knygos kiekvienais metais nepalieka populiariausių knygų sąrašų. Šiais metais pasirodžiusi knyga „Lengva kasdienybė: viskas suskaičiuota. Dviejų savaičių mitybos planas“ taip pat ne išimtis – šiemet ją jau įsigijo beveik trys tūkstančiai skaitytojų.

Knygos vaikams – populiariausios ištisus metus

Pastaruosius trejus metus vaikiška literatūra – spalvinimo knygelės, pasakų knygos, enciklopedijos vaikams – perkamiausia knygų kategorija ištisus metus ir sudaro daugiau kaip 70 proc. visų „Maximos“ parduotuvėse parduodamų knygų.

Vaikų pamėgtos herojės Kakės Makės su kuria vaikai tvarkosi kambarius, valosi dantis ar mokosi naujų dalykų, populiarumas neblėsta ne vienus metus. Vien šiemet Kakės Makės knygų paklausa jau sudarė 9 proc. nuo visų vaikiškų knygų pardavimų.

Šiais metais taip pat itin populiarios vaikiškos abėcėlės, iš kurių vaikai mokosi skaityti, pažinti ir atrasti. Nuotaikingos ir spalvingos abėcėlių knygos sudaro tris iš penkių populiariausių vaikiškų knygų.

Dauguma knygų – pigiau nei 10 eurų

„Platų asortimentą ir žemas kainas galime pasiūlyti ne tik perkantiems maisto produktus, bet ir kitas prekes. Knygos – ne išimtis. Daugiau nei 80 proc. mūsų parduotuvėse parduodamų knygų kainuoja iki 10 eurų“, – priduria J. Špakauskas.

Pavyzdžiui, vaikų numylėtinės Kakės Makės knygelės kainuoja vos 2,89 eurus, R. Vanagaitės knyga „Jis“ – 8,62, o bestseleris „Diena kai išmokau gyventi“ – 8,69 eurus.

Šiuo metu 238 viso „Maximos“ tinklo parduotuvėse siūloma rinktis iš beveik 2000 skirtingų knygų. Vien 2017 m. jų jau parduota beveik 780 tūkstančių vienetų. Vidutiniškai, tai – daugiau nei 3200 knygų parduotų vienoje „Maximos“ parduotuvėje.

2017 m. populiariausių „Maximoje“ parduodamų knygų dešimtukas:

  1. „Nuspalvink abėcėlę“, 1,5 eurai.
  2. V. Sasnauskas „Lietuvos grybai“, 14,99 eurai.
  3. „Kakė Makė ruošiasi į mokyklą“, 3,97 eurai.
  4. B. Nicholson, „Lengva kasdienybė: viskas suskaičiuota. Dviejų savaičių mitybos planas“, 9,99 eurai.
  5. R. Vanagaitė, „Jis“, 8,62 eurai.
  6. Sodo dienoraštis, „Darbai pagal mėnulį“, 4,35 eurai.
  7. Kelių eismo taisyklės, 6,00 eurai.
  8. K. Sabaliauskaitė, „Silva Rerum IV“, 14,80 eurai.
  9. L. Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“, 12,13 eurai.
  10. L. Gounelle „Dienai, kai išmokau gyventi“, 8,69 eurai.