Antradienio pavakare ugniagesiai skubėjo į Palomenę (video)

Atšilus orams ugniagesiams atsikvėpti neleidžia žolės degintojai, dėl kurių pražūsta ne tik gyvoji gamta, bet didžiulių nuostolių patiria ir gyventojai. Ne retai tokie gaisrai pasibaigia ir žmonių mirtimis.

Antradienio pavakare, 16 val. 35 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Palomenėje, Laukagalio gatvėje dega buvęs kooperatyvas, netoliese yra miškas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos Kaišiadorių, Žaslių ir Zūbiškių ugniagesių komandos.

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į nurodytą gaisro vietą paaiškėjo, kad dega sausa žolė. Dėl siaučiančio stipraus vėjo liepsnos sparčiai plito. Laimei, į gaisravietę atvykusios didesnės ugniagesių pajėgos liepsnas greitai sutramdė ir nuo jų apsaugojo apie 30 arų jaunuolyno. Gaisro metu išdegė apie 50 arų sausos žolės.

Šiais metais šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, norėdami sutramdyti pernykštės žolės padegėjus, balandžio pradžioje į kaimus ir miestelius išskubėjo lengvaisiais automobiliais, kad perspėtų apie tokių gaisrų pavojų. O šią savaitę jie į dangų pakėlė ir bepilotes skraidykles, kad įvertintų išdegusių laukų mastą bei galėjusių išplisti gaisrų pavojų.

Daugiausia gaisrų atvirosiose teritorijose kyla Vilniaus apskrityje. Vien šiemet ugniagesiams gelbėtojams čia teko gesinti 347 gaisrus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais šalyje atvirosiose teritorijose jau kilo 755 gaisrai. Tiesa, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tai 48 proc. mažiau (pernai per šį laikotarpį kilo 1448 gaisrų).

Šiemet Lietuvoje kovo mėnesį įsiplieskė 495 atvirųjų teritorijų gaisrai, daugiausia jų fiksuota nuo kovo 22 d. iki kovo 29 d. (352 gaisrai). Balandžio mėnesį atvirosiose teritorijose liepsnojo 147 gaisrai. Beje, pernai per 7 balandžio mėnesio dienas jų buvo užregistruota – 772. Kaip liudija statistika, apie 50 proc. atvirųjų teritorijų gaisrų šiemet kilo nuo 13 iki 18 val.