Apie gyvenimo pilnatvę, kurią suteikė vaikų globa

Be tėvų likusių vaikų globa-sritis, kurioje dar daug mitų, tačiau Kaišiadorių rajone yra virš 40 šeimų, kurios atvėrė savo namus ir širdis 60-iai įvairaus amžiaus vaikų. Globėjai Erlanda ir Raimondas Vitkauskai sutiko pasidalinti savo globystės kelione. Su globėjais kalbėjosi Paparčių šv.Juozapo šeimos namų direktorė Rūta Kanclerytė.

Kaip sugalvojote tapti globėjais? Nuo ko viskas prasidėjo?

Apie globėjystę galvojome seniai. Išgirdome VTAS atstovus, pristatančius tai vienoje ugdymo įstaigoje. Klausėme savęs: „Ar aš galiu? Ar mes galime? Ar pajėgsime? Po kokių dvejų „kaupimosi“ metų su vyru baigėme Globėjų ir įtėvių kursus. Paskui gana greit apsisprendėme į savo šeimą nuolatinei globai priimti dvi mergaites.

Ar pamenate pirmas dienas, mėnesius su globojamu vaiku? Kokių sunkumų buvo iškilę?

Iš pradžių rausvu ūku nuspalvintos džiaugsmingos, nors neramios dienos. Naktys su neramiais vaikų sapnais ir verksmais per miegus. Bendravimas, betarpiškos konsultacijos su Globos centro komanda. Visko buvo. Dažnai net rankos nusvirdavo… Po grubaus neblaivaus biologinio tėčio skambučio. Po jėgas sekinančio teismo proceso – tai mergaičių patirtos praeities šleifas tęsės net ne metus, daugiau… Viskas įveikiama. Kai nori, randi jėgų, susikaupi – ir sunkumai nublanksta

Papasakokite, su kokiais rūpesčiais ir kokiais džiaugsmais Jums teko susidurti, kai į šeimą atvyko vaikai.

Iššūkių atėjus į šeimą naujiems nariams tikrai daug. Būna tikrai sunkių pratinimosi, charakterių, emocijų gludinimosi dienų, mėnesių, metų. Tačiau vaiko džiaugsmai, šypsenos, apsikabinimas suartina. Nublanksta nesėkmės, vėl ir vėl aplanko tikėjimas ir viltis, kad viskas – į gera. Kad pasirinkome sunkią, bet prasmingą veiklą – globėjystę. Tas duoda jėgų, papildomos meilės ir kantrybės.

Kaip vaikai jaučiasi?

Pratinantis būna visko. Vaikai neateina gyventi į kitą šeimą „šiaip sau“. Jie patyrę nesaugumą, nepriteklių, stresus ir net smurtą. Visas tas dar neilgo gyvenimo bagažas tarsi sunki kuprinė slegia liaunus vaiko pečius. Ir tą kuprinę nusimesti tikrai nelengva. Vaikui pasijusti saugiam ir laimingam nelengva. Bet žingsnis po žingsnio… Mes tai sukuriame kartu, naujoje vaikui šeimoje.

Kokiais vaiko pasiekimais norėtumėte pasidžiaugti?

Tai jau pilnateisiai mūsų šeimos nariai. Su savo vaikiškais gyvenimo džiaugsmais, rūpesčiais, atradimais. Labai džiaugiamės, kad abi mūsų globojamos mergaitės yra sveikos ir vaikiškai smalsios, judrios. Vieni svarbesnių pasiekimų – vyresnioji dažnai gauna gerus įvertinimus olimpiadose (Kings, Olympis) ir konkursuose. Jaunylė mėgsta ir jai gerai sekasi dziudo ir baseino užsiėmimuose. Abi gražiai piešia. Džiaugiamės, kad metai tarsi sulėtėjo, atjaunėjom širdim, pradėjom jausti gyvenimo ir veiklos prasmę.

Ar bendraujate su kitomis globėjų šeimomis?

Taip, be abejo. Bendros veiklos, grupės susitikimai kas mėnesį. Bendros šventės, išvykos, respublikiniai renginiai drauge.

Kur kreipiatės prireikus pagalbos?

Į Paparčių šv. Juozapo šeimos namų Globos centro komandą. Jie padeda ir lydi visu tuo keliu.

Ką galėtumėte patarti, palinkėti žmonėms, svarstantiems apie globą?

Jei apie tai galvoji… Ne vieną ir ne du kartus. Jei turi palaikymo komandą savo šeimoje. Jei būsimi iššūkiai tave sustiprina ir nebaugina. Jei turi tuos, kurie pavaduos, kai pailsi, patars, kai norėsi kasdieniškai pasitarti. Jei esi atsparus į tai, „ką žmonės pasakys?‘‘. Jei tiki, kad visi vaikai iš esmės geri. Kiekvienam reikia kantrybės ir meilės rakto, atrakinančio mažą ir nemažą širdelę. Jei tiki, įžvelgi tame prasmę – pirmyn! Ir pradėk, daryk žingsnius jau nuo šiandien. Nelauk dar vieno, ir dar vieno pirmadienio (iki niekada…)

Domitės globa? Norite pasidalinti savo šeimos gerumu? Kviečiame pasikalbėti. VšĮ Paparčių šv. Juozapo šeimos namų Globos centras Birutės g. 9. LT-56124 Kaišiadorys Tel. 8-683-62110 el.paštas: kaisiadoriugc@gmail.com