Ar darželio „Žvaigždutė“ auklėtojos padėjėja aukščiau direktorės?

Nerimstant aistroms dėl Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutės“, Kaišiadorių naujienų portalas Kaišiadoriečiams.lt gavo skaitytojos laišką, kuriame auklėtinių tėvai piktinasi dėl liepos 10 dieną vykusiame neeiliniame Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje išsakyto auklėtojos padėjėjos pasisakymo.

„Nesame labai aktyvūs Kaišiadorių rajono politikos aktualijų sekėjai, tačiau tai, ką pamatėme internete, kuomet liepos mėnesį buvo sušauktas neeilinis tarybos posėdis dėl Kaišiadorių darželio „Žvaigždutė“ direktorės, likome šokiruoti. Kad darželyje vyksta konfliktai ir direktorė nesugeba suvaldyti situacijos, pastebėjome jau seniai. Tačiau labiausiai šokiravo auklėtojos padėjėjos pasisakymai… Kas ji tokia?! Ar ji jau yra aukščiau pačios direktorės? Kas jai tą tekstą parašė? Nes net merui ir tarybos nariams buvo juokinga, kuomet ji nesugebėjo perskaityti tą, ką neva pati pasirašė… Mes nenorime, kad mūsų vaikus prižiūrėtų tokia auklėtojos padėjėja. Ji net prieš tarybą nesugebėjo susivaldyti ir pradėjo tiesiog rėkti ant kitų asmenų reikalaudama pagarbos… Kaip ji gali prižiūrėti vaikus, jeigu pati nesugeba susitvardyti su savo emocijomis? Esame tikrai susirūpinę dėl situacijos darželyje, kurį lanko mūsų atžalos.“ – savo laiške rašo skaitytoja.

Su savo skaitytojais taip pat dalinamės atsiųsto laiško turiniu:

„Ilgai galvojome kalbėti ar tylėti. Bet vis dėl to nusprendėme išsakyti savo nuomonę apie l/d „Žvaigždutė“ auklėtojos padėjėjos pasisakymą savivaldybės tarybos posėdyje svarstant direktorės atsistatydinimo klausimą.

Net kelis kartus peržiūrėję posėdžio vaizdo įrašą buvome šokiruoti tokiu auklėtojos padėjėjos pasisakymu. Pirmiausia susidarė įspūdis, kad galbūt ji ir ne pati pasirašė tekstą, kurį bandė skaityti tarybos nariams, nes sunkiai sekėsi perskaityti tai, kas buvo surašyta lape. Kyla klausimas, iš kur auklėtojos padėjėja turi tiek kompetencijos vertinti auklėtojų darbą? Ji kalbėjo apie auklėtojų nekontaktines valandas, apie išleidimą į seminarus ir t.t. Tai kur darželio vadovai, jei auklėtojos padėjėja sprendžia tokius klausimus? Galbūt į seminarus ir išleidžia, bet tikriausiai vadovui leidus. O kaip kitaip nuvykti į seminarą?

Nemanome, kad auklėtojos padėjėjai tenka dirbti viršvalandžius, nes pasiimant vaikus yra tekę matyti, kad ji išeina iš darbo 16:30 val. Nejaugi darbas baigiasi tokiu laiku? Auklėtoja lieka viena su daugiau kaip puse grupės vaikų.

Deja, bet apie pačią pasisakiusią auklėtojos padėjėją taip pat negalime nieko gero pasakyti. Teko su ja susidurti, kai mūsų vaikai lankė darželį. Grupei tėvų kartą teko net skųstis direktorei dėl auklėtojos padėjėjos bendravimo su vaikais. Teko bendrauti su tėvais, kurių vaikai dabar lanko šią darželio grupę, kurioje dirba ši auklėtojos padėjėja – situacija nesikeičia. Tikriausiai direktorė toleruoja kai kurių darbuotojų tokį elgesį… Tai gal prieš šmeiždami kitus pasižiūrėkime, ar patys viską atliekame gerai?

Artėja nauji mokslo metai. Auklėtojoms ir visam kolektyvui norime palinkėti ištvermės ir stiprybės Jūsų sunkiame darbe.“

Vaizdo įrašas iš Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžio:

___

Tai yra asmeninė skaitytojo nuomonė ir tinklalapio administracija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.