Ar tikrai korsetai kenkia sveikatai?

Korsetai yra ne šių dienų išradimas – nuo seno jais dabindavosi damos. Tiesa, anuomet jų paskirtis buvo viena – liekninti, suteikti nepriekaištingai laibą taliją. Šiandien korsetai gerokai skiriasi, nes ir jų funkcionalumo ribos kur kas platesnės. Šie dailūs drabužėliai gali atlikti apatinio rūbo vaidmenį, o gali šauniai atrodyti ir prie marškinių su sagutėmis ar stilingo švarkelio. Taigi, ar visi šiuolaikiniai korsetai kenkia sveikatai?

Mažytis žvilgsnis į korsetų istoriją

Anuomet jie atliko tik apatinio drabužio funkciją ir nepriekaištingai formavo tobulus kūno linkius, dovanojo moteriai svajonių taliją, subtiliai ar net kiek vulgarokai kilstelėdavo krūtinę ir nė nereikia sakyti, kaip šauniai paslėpdavo atsikišusį pilvuką. Tad būtent šis rūbas kaltas dėl to, kad žiūrint senas fotografijas neįmanoma nesistebėti įstabiomis moterų figūromis.

Tačiau štai XX amžiuje korsetai gerokai pakito – jie tapo kur kas laisvesni, komfortiškesni. Šiandieniai apskritai žavi dizainų įvairove ir daugelis nė iš tolo neprimena tų, kurie, suteikdami nepriekaištingas linijas, drauge „dovanodavo“ suvaržytus judesius ir didelį diskomfortą ar net sulaužytus šonkaulius (taip, taip, tarnaitėms pernelyg suveržus dirželius kartais net lūždavo damų šonkauliai!).

Dabar parduotuvėse – tiek fizinėse, tiek elektroninėse – moterys turi itin plačias galimybes rinktis kokius tik nori korsetus. Vienų dėmesį traukia liekninantys, kitų – erotiški korsetai, dar kitos žvalgosi tokių, kurie tiktų ne tik kaip apatinis drabužis.

Grėsmė sveikatai: ar tikrai?

Nesuklysime pasakę, kad grėsmę sveikatai gali sukelti ne pats korsetas, bet netinkamas jo dydis, pernelyg stiprus suveržimas, nekokybiškas drabužis ir pan. Tačiau tokią pat neigiamą įtaką gali daryti ir kiti prastos kokybės, pernelyg aptempti, spaudžiantys, varžantys drabužiai.

Dažniausiai kalbant apie korsetus akcentuojamas odai keliamas diskomfortas. Ilgai nešiojant liemenį varžantį rūbą oda yra dirginama, ją gali pradėti niežėti. Jei norite to išvengti pirmiausia atidžiai rinkitės korseto audinį – jis turi būti natūralus, malonus odai, švelnus, nealergizuojantis. Nesuveržkite korseto per stipriai. Geriausia, jei rinksitės judesių nevaržantį, laisvesnį korsetą iš elastingos medžiagos.

Jei dėvėsite suveržiamą ir / ar lankelius turinį korsetą, greičiausiai skųsitės apsunkintu kvėpavimu. Štai kodėl neverta aukoti patogumo dėl absoliučiai tobulos figūros. Tad rinkitės lankelių neturintį korsetą, kuris pernelyg nesuspaus, nevaržys judesių ir leis laisvai kvėpuoti. Šiandien galite rinktis iš plataus asortimento korsetų, pasiūtų iš kokybiškų, standžių, bet drauge tamprių audinių, kurie dailiai aptempia figūrą, paslepia atsikišusį pilvuką, bet drauge ir dovanoja patogumą.

Jei išgirsite, kad korsetai kenkia kaulams, raumenis, vidaus organams, žinokite, jog kalbama apie stipriai liekninančius korsetus, kurie stipriai suspaudžia, suveržia. Tokių geriau vengti.

Kokie korsetai saugūs?

Suveržiami, taliją išryškinantys korsetai gali būti dėvimi tik trumpą laiką, pavyzdžiui, vieną vakarą, kas yra gana populiaru, nes suteikia progą moterims užsivilkti savo svajonių suknelę. Svarbiausia nepiktnaudžiauti ir nesuveržti korseto taip, kad negalėtumėte kvėpuoti ar laisvai judėti.

Korsetai bus visiškai saugūs, jei prioritetą teiksite aukštai kokybei, natūraliems, odos nedirginantiems audiniams.

Jei norite patobulinti figūros linkius, rinkitės iš standesnės, storesnės medžiagos pasiūtus korsetus, bet nevaržančius judesių. Jei norite dailaus, stilingo drabužėlio, rasite platų pasirinkimą gražių, skoningų korsetų, pasiūlų iš lengvų audinių ir puoštų elegantiškais nėrinukais, raukiniais, laisvai krintančio audinio klostėmis. Jei trokštate seksualaus rūbo, Jūsų dėmesio laukia tinklinio audinio, labai patogūs ir visiškai nevaržantys korsetai, dekoruoti kaspinėliais, dirželiais, raišteliais.

Atminkite, pats korsetas nėra žalingas, sveikatai neigiamą poveikį daro netinkamas jo modelis.

Nr. 20/20