ATNAUJINTA. Karštas vakaras Kaišiadorių ugniagesiams – per valandą laiko sulaukė keturių iškvietimų

Spalio 1-ios dienos vakaras Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams buvo ypač karštas. Vos per vieną valandą jie sulaukė net keturių iškvietimų į gaisrus. Į pagalbą Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams buvo siunčiami Žiežmarių, Žaslių ir net Kauno ugniagesiai.

Pirmasis aliarmas suskambo apie pusę šeštos vakaro. Ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių mieste, Gedimino gatvėje, šalia parduotuvės „Pasagėlė“, dega pastatas. Į gaisro vietą buvo išsiųsti du Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyriai ir Žiežmarių ugniagesių komanda. Atvykus į gaisro vietą paaiškėjo, kad atvira liepsna dega apleistas sandėliukas, kuriame prieglobstį randa benamiai. Vos už 3 m nuo degančio sandėliuko yra parduotuvė „Pasagėlė“, o 8 m – negyvenamas namas. Ugniagesių profesionalumo dėka parduotuvė ir namas buvo apsaugoti.

Gaisro metu nudegė sandėliuko stogas ir jo konstrukcijos, išdegė viduje buvusios šiukšlės. Užgesinus gaisrą buvo baiminamasi, kad viduje gali būti žmogus. Ugniagesiams šakėmis teko perkasinėti ten sutemptus įvairiausius skudurus ir kitas šiukšles, kurių buvo vos ne iki juosmens. Laimei, žmonių aukų šį kartą čia buvo išvengta. Pasak gaisrą gesinusių ugniagesių, vien jų pamaina į šią vietą vyksta jau trečią kartą.

Dar begesinant šį gaisrą, 17 val. 39 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Pramonės gatvėje, buvusiame utilizacijos pastate, kažkas dega. Žiežmarių ugniagesių komanda iškart buvo išsiųstą į šį gaisrą. Jiems į pagalbą buvo nusiųstos dar dvi Kaišiadorių rajono savivaldybės ugniagesių komandos bei vienas ekipažas iš Kauno. Čia gaisro gesinimas taip pat neužtruko. Atviroje teritorijoje 20 m² plote degė šiukšlės (padangos ir šiferis).

Ugniagesiams nespėjus grįžti į savo gaisrines, 18 val. 25 min., buvo gautas naujas pranešimas. Pasak pranešėjo, Kaišiadorių mieste, sodų bendrijoje „Baltasis berželis“, Uosių gatvėje dega namas. Kauno, Kaišiadorių ir Žiežmarių ugniagesių komandos buvo operatyviai nusiųstos į šį iškvietimą. Laimei, čia didelio gaisro taip pat nebuvo – degė ne gyvenamasis namas, o, pirminiais duomenimis, suodžiai kamine. Dūmų detektoriaus namuose nebuvo. Ugniagesiai pabudėjo vietoje, kol suodžiai išdegė.

Dar po keliolikos minučių, 18 val. 42 min., per racijas ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Gudienoje, Sodų gatvėje, šalia namų deginami du laužai. Į šį iškvietimą išvyko Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmas skyrius. Paaiškėjo, kad moteris šalia namų degino laužus. Vieną prižiūrimą laužą gyventoja užgesino pati, o kitą neprižiūrimą laužą užgesino ugniagesiai.

Šis vakaras visiems šalies ugniagesiams yra gana neramus – ugniagesių radijo stotelės tiesiog nenutyla. Belieka tikėtis, kad bent jau naktis bus ramesnė ir po įtemptos darbo dienos gelbėtojai galės atgauti jėgas. Bet, deja, mūsų palinkėjimui nebuvo lemta išsipildyti – tai pačiai pamainai po to teko vykti į dar du iškvietimus.

20 val. 44 min. vėl buvo gautas pranešimas tuo pačiu adresu, kad sodų bendrijoje „Baltasis berželis“ įkaitęs kaminas, kyla žiežirbos. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad pavojau nebuvo, kaminas prie krosnies buvo karštas, bet degimo nebuvo, žiežirbos nekilo.

Vėliau, spalio 2 dienos naktį, 2 val. 56 min., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Instituto gatvėje prie ežero dega medinė pavėsinė. Gelbėtojai gaisro vietoje buvo vos po 5 min. nuo pranešimo gavimo, tačiau medinė 4×4 m dydžio pavėsinė sudegė.