Aukščiausiais balais įvertinti septyni Kaišiadorių krašto abiturientai

Rugpjūčio 5 d. Nacionaliniam egzaminų centrui paskelbus egzaminų rezultatus, visoje Lietuvoje kilo diskusija apie švietimo situaciją, reformų būtinybę ir siekiamybes. Atsižvelgdami į aplinkybes, norime pasidalinti informacija apie Kaišiadorių rajono savivaldybės mokinių pasiekimus. Nors šiemet abiturientai pasirodė prasčiau nei praėjusiais metais, tačiau šalies mastu atrodome neblogai. Neišlaikiusiųjų egzaminus procentinė išraiška Kaišiadorių rajone mažesnė už šalies vidurkį, o ir šimtukų turime ne vieną.

Penki šimtukai už anglų kalbos ir du už informacinių technologijų egzaminus

Šiemet abiturientams geriausiai sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą: penki abiturientai buvo įvertinti aukščiausiais balais. Tarp šių asmenų yra trys Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazijos abiturientai. Tai daugiausia aukščiausiais balais įvertintų auklėtinių išugdžiusi gimnazija. Taip pat maksimalų įvertinimą gavo ir po vieną Kaišiadorių rajono Antano Baranausko gimnazijos ir Kaišiadorių rajono Kruonio gimnazijos mokinį. Atskiro paminėjimo verta Žiežmarių gimnazijos lyderystė, išryškėjusi laikant informacinių technologijų egzaminą. Net du šios gimnazijos auklėtiniai gavo šimtukus, todėl sveikiname gimnazijos bendruomenę, kuri pademonstravo antrą geriausią rezultatą rajone.

„Viso mūsų krašto vardu sveikinu geriausiai pasirodžiusius abiturientus, dėkoju jų mokytojams už sąžiningai atliktą darbą, o tiems, kuriems šiemet pasisekė prasčiau, linkiu nenuleisti rankų ir toliau siekti savo svajonių išsipildymo“,- sako Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

Kaip atrodome palyginti su Lietuva?

Palyginus su visa Lietuva, Kaišiadorių rajono savivaldybė atrodo neblogai. Daugelio dalykų egzaminus išlaikiusių Kaišiadorių rajono savivaldybės abiturientų procentas pralenkia šalies vidurkį. Pavyzdžiui, lietuvių kalbos egzaminą laikė 150 kandidatų, iš kurių sėkmingai pasirodė ir egzaminą išlaikė 92,67 proc. kandidatų, palyginimui, Lietuvos vidurkis yra 89,23 proc. Mūsų abiturientai kiek nusileido laikydami chemijos ar biologijos egzaminus, tačiau pranoko savo bendraamžius tiksliųjų mokslų srityse – geriau sekėsi informacinės technologijos, fizika ir matematika.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto