Automagistralėje, 10 kilometrų atstumu, dvi sunkvežimių avarijos

Rugsėjo 1-oji diena buvo ypač nesėkminga sunkvežimių vairuotojams. Iki pietų automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, vos dešimties kilometrų atstumu, įvyko dvejos sunkvežimių avarijos, kurių metu sumaitotos trys sunkiasvoriai automobiliai.

Pirmasis pranešimas apie eismo įvykį gautas 7 val. 8 min. Buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda 78 kilometre, šalia Rumšiškių viaduko, nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis „Volvo“. Atvykus ugniagesiams-gelbėtojams buvo atjungtas akumuliatorius. Automobilis „Volvo FM“, puspriekabė „Maz“. Per abu sunkvežimio bakus buvo apie 1 toną degalų. Avarijos metu kuras išsiliejo ant dirvožemio 6 m2 plote. Ugniagesiai surinko apie 400 litrų teršalų bei nušlavė važiuojamąją kelio dangą. Įvykio vietoje taip pat dalyvavo atsakingi Aplinkos apsaugos darbuotojai, kurie nustatinėjo žalą aplinkai.

Kita skaudi dviejų sunkiasvorių automobilių avarija įvyko vos už 10 kilometrų nuo pirmosios. 12 val. 7 min. buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, automagistralėje A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 88 kilometre susidūrus dviem krovininiams automobiliams yra prispaustas žmogus. Atvykus paaiškėjo, kad susidūrė krovininiai automobiliai „Scania 94D“ ir „Iveco“. Pastarajame ir buvo prispaustas žmogus.

Kadangi sunkvežimių konstrukcijos yra daug tvirtesnės negu lengvųjų automobilių, dėl to prispausto vairuotojo gelbėjimo operacija užtruko kur kas ilgiau. Išlaisvintas gelbėjimo įrangos pagalba bei sąmoningas nukentėjusysis perduotas medikams. Abu vairuotojai išvežti į gydymo įstaigą.

Po gelbėjimo darbų ugniagesiai-gelbėtojai nušlavė kelio dangą bei, panaudojus apie 20 kg pjuvenų, surinko 1 m2 plote išsiliejusius teršalus. Dėl šio eismo įvykio buvo ribojamas eismas Klaipėdos kryptimi.