Baigiamasis Šimtmečio maršruto renginys

Lapkričio 22 dieną oficialiai baigėsi kelionių žaidimas „Šimtmečio regionas“, prasidėjęs dar pavasarį. Žaidimo iniciatorė – Kauno regiono plėtros agentūra. Jai aktyviai talkino Birštono, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno rajono, Kėdainių, Prienų ir Raseinių turizmo informacijos centrai. Žaidimo tikslas – skatinti žmones keliauti, aplankyti 21 objektą minėtuose rajonuose, o sąlyga – aplankius maršrute esančius objektus, nusifotografuoti ir nuotraukas patalpinti socialinio tinklo Facebook specialioje paskyroje. Džiugina, kad žaidime dalyvavo paties įvairiausio amžiaus žmonės, o jaunimas nuo pat mažumės mokė keliauti ir vaikus.

Žaidimo iniciatoriai aktyviausius dalyvius sukvietė į baigiamąjį renginį. Jo metu buvo gražiai padėkota dalyvavusiems, įteikti prizai, o dalyvavusieji savo ruožtu dėkojo iniciatoriams, kad šie lieka ištikimi žaidimų organizavimo tradicijoms – mat praėjusiais metais vyko žaidimas „Magiškasis Kauno regiono septynetas“. Keliautojai pasidžiaugė, kad Kauno regione yra tiek daug įdomių lankytinų objektų, kad valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimas buvo įvairiapusiškas. Dalyvavusieji renginyje pageidavo tradicijos pratęsimo, o žaidimo iniciatoriai mįslingai užsiminė apie galimas naujienas. Pagyvensim – pamatysim.

Tokio pobūdžio žaidimai skatina keliauti – tą mes pajaučiame iš besilankančiųjų Informacijos centre žmonių skaičiaus, užduodamų klausimų, kartais ir labai netikėtų, informacijos ieškojimo, domėjimusi ir maršrute esančiais objektais, ir tuo pačiu galimybėmis aplankyti kitas įdomias vietas. Žaidimai sudaro galimybes ir mums atkreipti dėmesį į objektus, kurie tarytum likę nuošalyje, atnaujinti informacinę medžiagą. Beje, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui renginyje teko komplimentai apie turistinio žemėlapio išsamumą ir esančių objektų pateikimo tikslumą.

Renginio metu ne kartą nuskambėjo mintis, kad keliautojai turėtų atsigręžti į Lietuvą, gimtąjį kraštą, nes jis vis dar nėra gerai pažįstamas. Sutikime – mintis teisinga. Todėl Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras visuomet pasirengęs padėti norintiems pažinti mūsų rajoną. Galime sudaryti maršrutą konkretiems pageidavimams, pravesti ekskursiją pėsčiomis, dviračiu ar autobusu, paskaityti paskaitą apie įvairius rajono objektus, pasiūlyti informacinių leidinių. Taigi, laukiame visų norinčių geriau pažinti Kaišiadorių rajoną.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro
turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas