Baigtas modernizuoti Kaišiadorių lopšelis-darželis „Spindulys“

Kaišiadorių rajono savivaldybė kartu su Kaišiadorių lopšeliu-darželiu „Spindulys“ baigė įgyvendinti projektą „Ugdymo prieinamumo didinimas Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“. 2018 m. kovo 29 d. su VĮ Centrine projektų valdymo agentūra pasirašyta projekto finansavimo sutartis Nr. 09.1.3-CPVA-R-705-21-0006/SUT-77. Lopšeliui-darželiui modernizuoti skirta 312152,63 Eur iš ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto bei 32615,06 Eur prie projekto įgyvendinimo prisideda Kaišiadorių rajono savivaldybė.

Atnaujintos „Voveriukų“ ir „Boružėlių“ grupės

Lopšelio-darželio „Voveriukų“ ir „Boružėlių“ grupėse nuo 2018 m. lapkričio mėn. vyko modernizavimo darbai. Patalpos atnaujintos pagal Švietimo ministerijos patvirtintas rekomendacijas, kurios parengtos įgyvendinant projektą „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“. Po atliktų darbų lopšelio-darželio erdvės tapo mobilios, šviesios, atsirado galimybė jas transformuoti pagal poreikį ir tikslus. Grupėse yra integruota virtuvė, atliktas WC patalpų ir laiptinės remontas. Darželio modernizavimo darbus vykdė Rangovas UAB „Ekodora“.

Sutvarkytose lopšelio-darželio grupių patalpose sumontuoti baldai (spintelės, staliukai, kėdės, į sienas integruojami baldai), nupirkti sėdmaišiai, pufai, čiužiniai ir kt.

Šiuolaikinės ugdymo priemonės

Lopšelio-darželio „Voveriukų“ ir „Boružėlių“ grupės gausiai papildytos naujomis, šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis.

Interaktyvus ekranas – šiuo metu yra neatsiejama mokymo priemonė, kuri praturtina vaikų mokymosi patirtį perteikiant informaciją vizualiai ir leidžia su ja sąveikauti. Žaisdami vaikai susipažįsta su pirmaisiais skaičiais ir išmoksta skaičiuoti. Vienas didžiausių interaktyvaus ekrano privalumų – interaktyvumas (sąveikavimas). Tyrimais įrodyta, kad vaikai didžiausią pažangą pasiekia praktiniuose užsiėmimuose, kada jie patys, niekieno neverčiami įsitraukia į veiklą – rašo, piešia, judina objektus.

Interaktyvios grindys – inovatyvi priemonė, skirta lavinti vaikų judesių koordinaciją, reakciją, loginį mąstymą, komandinį ir individualų darbą. Interaktyviosios grindys yra puiki mokymo priemonė, sudaranti sąlygas vaikams aktyviai dalyvauti užsiėmimuose.

Edukacinė bitutė ir lavinantys kilimai – spalvingas, lengvai valdomas robotukas, kuris yra puiki priemonė mokytis šifravimo, problemų sprendimo, programavimo pradmenų. Edukacinė bitutė naudojama su įvairaus tipo (jūros, pasaulio žemėlapio, miesto ir kt.) lavinančiais kilimėliais.

Šviesos lentos – priemonė, suteikianti daug minčių ir emocijų įvairiose veiklose. Sėdint prie jų daromi darbeliai, panašūs į tuos, kurie atliekami ant paprasto paviršiaus, tačiau prie tokių lentų vaikams daug smagiau – spalvos atrodo sodresnės, patiriama daugiau netikėtumų. Paprasta kompozicija iš spalvoto kartono ant apšviesto paviršiaus atrodo daug ryškesnė. Ant tokio stalo galima kurti pasitelkus smėlį ar piešti guašu.

Taip pat įsigyta daug kitų įvairių ugdymo priemonių.

Atlikti aplinkos tvarkymo darbai

Lopšelis- darželis „Spindulys“ gali pasidžiaugti ne tik modernizuotomis patalpomis ir naujomis ugdymo priemonėmis, bet ir sutvarkyta aplinka. Paklota nauja trinkelių danga, pasėta žolė, atnaujintos lauko ugdymo priemonės.