Baltas Kalėdų Angelas

Artėjant šventiniam metui dažnai susimąstome apie praėjusius metus ir norisi, kad švenčių laukimas būtų prasmingesnis, šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo. Šv. Kalėdos yra didžiausia metų šventė visame pasaulyje. Daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tai pats svarbiausias virsmas metuose.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje visą gruodžio mėnesį vyko tradicinis integruoto ugdymo projektas „Kalėdų belaukiant“, kurio vedančioji idėja – Baltasis Angelas, o projektą organizavo 2 b klasės mokytoja Lina Alionienė. Pamokų metu 2 b klasės mokiniai buvo supažindinti su švenčių tradicijomis, piešė, darė kalėdines dekoracijas, sveikinimus artimiems žmonėms. Mokytoja vaikams sekė pasaką apie Mažąjį Angelą ir jo Didelius darbus.

Sunku įsivaizduoti gražiausias metų šventes be gardžiųjų meduolių, imbierinių sausainių, kalėdinės eglutės, dovanėlių savo artimiesiems. Mokiniai su savo mokytoja Lina Alioniene visą Advento laikotarpį uoliai ruošėsi ateinančioms šventėms. Tad paskutinį gruodžio penktadienį, prieš pat mokinių atostogas visi keliavo į mokyklos valgyklėlę, kur kepė kalėdinius sausainius – angelus. Šventinė nuotaika, gūsis miltų ir juokas sklaidė ore. Tai tikrai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, planų kūrimui.

sausainiai (2)

Jaukiu kvapu namus pripildantys sausainiai – tradicinis šventinis skanėstas, kuris nuo Šventų Kalėdų neatsiejamas taip pat, kaip ir mandarinai ar meduoliai. Sausainių ar meduolių kvapas suaugusiems žmonėms dažnai primena vaikystę, todėl dauguma šeimininkių net nesudvejoja ar tiekti juos ant šventinio stalo.

Visi susirinkusieji drauge kepė sausainius. Gavę paruoštos tešlos gumulėlį, vaikai jį kočiojo, angelo formelėmis spaudė tešlą. Vaikus sužavėjo tokia veikla, jie dirbo noriai ir labai susikaupę. Pagaliau atėjo metas sausainius pašauti kepti. Visi drauge sudėjo savo darytus sausainius į blėtelę. Kol sausainiai kepė, laikas prabėgo maloniai ir jaukiai, o buvimas drauge sušildė visų širdis. Ir štai visi sulaukė iškeptų sausainių. Atėjo metas juos puošti. Mokytoja baltu saldžiu glajumi tepė sausainius – angelus, o mokiniai su dideliu džiaugsmu juos puošė įvairiais pabarstukais. Visi grožėjosi vieni kitų sausainių gražumu ir puošnumu. Sausainius mokiniai gražiai supakavo. Savo saldžiais kūriniais vaišino ne tik mokyklos darbuotojus, bet nešė namiškiams ir šventinius šeimos stalus puošė gardūs ir kvapnūs kepiniai.

sausainiai (1)

Smagu, kai mokykloje sklando Kalėdinė nuotaika ir noras dalintis. Mokiniai buvo patenkinti  nauja patirtimi, kadangi daugelis mokinių pirmą kartą minkė, kočiojo tešlą, gamino sausainius.

Į namus visi skirstėsi laime spindinčiomis akimis ir spalvingomis lauktuvėmis. Džiugu, kad didžiųjų metų švenčių šurmuly mokytojos, mokiniai ir jų tėveliai randa laiko pradžiuginti savo darbais kitus. Juk nebe reikalo sakoma, kad Kalėdų labiausiai moka laukti vaikai.

Dėkojame mokytojai Linai Alionienei suorganizavusiai tokią gražią ir neeilinę pamoką mūsų vaikams. Šią pamoką vaikai dar ilgai prisimins, nes kiekvienas joje dalyvavo.

Žydronė Paškevičienė
2 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama