Bandymas „apkrėsti“ tariamu virusu asmeniui baigėsi 6 mėnesių laisvės apribojimo bausme

Pareigūnų susidūrimas su girtu ir agresyviu piliečiu, įtikėjusiu, kad serga koronavirusu ir bandžiusiu apkrėsti juo pareigūnus, baigėsi nemokama nakvyne ant kietų areštinės gultų.

2020 m. kovo 31 d. 19 val. 49 min. buvo gautas pranešimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo Jurbarke, Dariaus ir Girėno g. esančiame pastate. Į įvykio vietą atvykus pareigūnams, neblaivus (1,49 prom. alkoholio) Šakių r. gyventojas (g. 1980 m.) vartojo necenzūrinius žodžius, spjovė į pareigūnų pusę ir pradėjo demonstratyviai kosėti teigdamas, jog serga COVID-19 ir dabar užkrėtė juos. Po bandymo apspjauti pareigūnus asmuo mėgino pasišalinti, tačiau pareigūnai panaudojo kovinių imtynių veiksmus ir asmenį čia pat sulaikė.

Iškviesti medikai įtariamajam jokių COVID-19 požymių nenustatė. Vyras buvo sulaikytas, jo atžvilgiu  pradėtas ikiteisminis tyrimas net pagal du Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnius: 284 str. (Viešosios tvarkos pažeidimas) ir 145 str. (Grasinimas nužudyti ar smarkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas).

Naktį praleidęs areštinėje ir išsiblaivęs, sekančią dieną įtariamasis jau pripažino savo kaltę bei gailėjosi dėl tokio savo poelgio. Baudžiamoji byla baigta supaprastinto proceso tvarka, mažiau nei per parą asmeniui paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Policija prašo visuomenės elgtis atsakingai, nesiteisinti pandemija, neapsimetinėti, kad serga COVID-19, nes tai tikrai nepadės išvengti atsakomybės, o dažnu atveju ją net pasunkins. Visais panašiais atvejais bus principingai reaguojama ir imamasi visų teisės aktais leidžiamų priemonių, siekiant apsaugoti policijos pareigūnus ir pažaboti tokius neatsakingus asmenis.