Bankų lupikavimui nėra ribų – brangsta grynųjų pinigų operacijos ir kitos paslaugos

Vienas iš didžiausių šalies komercinių bankų SEB nuo birželio 13 d. pabrangino grynųjų pinigų operacijas ir kitų paslaugų įkainius. Dabar grynųjų pinigų įnešimas į savo banko sąskaitą kainuoja 1,5 euro ir 0,15 proc. sumos (anksčiau buvo – 87 centai), monetų, kai suma viršija 12 eurų, – 1,5 euro ir 4,5 proc. (anksčiau buvo 87 centai ir 4,5 proc.).

Pinigų išėmimas iš kitų bankų bankomatų, išskyrus DNB, kaip ir anksčiau, kainuos 2 proc. sumos arba mažiausiai 3 eurus (anksčiau buvo 2,9 euro). Taip pat atsiras ir naujas mokestis už sąskaitos likučio patikrinimą kitų bankų bankomatuose, kuris sieks 30 centų.

Sąskaitos atidarymas ne nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams SEB banke pabrango nuo 28,96 euro iki 100 eurų, o valiutos keitimo mokestis banko skyriuose padidėjo iki 1,5 euro, kai anksčiau buvo 87 centai.

SEB banke taip pat pasikeitė ir kitų paslaugų įkainiai, pvz., tarptautiniai pinigų pervedimai ne eurais, pažymų išdavimas ir kt. Anksčiau kalbinti „DNB“, „Swedbank“ ir „Nordea“ bankų atstovai teigė, kad artimiausiu metu jie kainodaros keisti neplanuoja.

Verslui įvedamas mokestis už grynųjų pinigų įmokėjimą į įmonės banko sąskaitą naudojantis SEB bankomatu Lietuvoje. Anksčiau tokią paslaugą SEB verslo klientams teikdavo nemokamai, o dabar prašys 0,07 proc. sumos.

Tačiau prarastos kortelės paskelbimas negaliojančia dabar bus nemokamas, kai tuo tarpu anksčiau tai kainavo beveik 9 eurus. Taip pat skelbiama, kad pigs ir naujų kortelių išdavimai.