Britų ministras: dauguma imigrantų iš Afrikos nuo nieko nebėga

Didžiosios Britanijos imigracijos reikalų ministras sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą, kuomet pareiškė, kad dauguma iš Afrikos į Europą plūstančių imigrantų iš tiesų nebėga nuo jokio persekiojimo savo šalyse, o paprasčiausiai yra ekonominiai emigrantai, ieškantys geresnio gyvenimo.

Jamesas Brokenshire’as taip pat perspėjo, kad Europos Sąjungos programa dėl pabėgėlių perkėlimo dar labiau padidins krizę. „Kalbant apie tuos žmones, kurie renkasi tokią kelionę, dauguma jų veikiausiai yra ekonominiai migrantai, o ne žmonės bėgantys iš savo šalių dėl persekiojimo ar kokio pilietinio konflikto. Todėl tai yra mėginimas susirasti geresnį gyvenimą ES, o ne humanitarinis reikalas“, – pareiškė jis.

Tokius ministro žodžius jau pasmerkė įvairios pabėgėliams padedančios grupės. Jų teigimu, tokie pareiškimai yra pavyzdys, kaip britų vyriausybė stengiasi atsiriboti nuo krizės, per kurią Viduržemio jūroje nuo šių metų pradžios jau nuskendo 1800 žmonių.

Šiais metais dešimtys tūkstančių žmonių atvyko į Europą bėgdami nuo persekiojimo Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. Dauguma jų atvyko į Graikiją ir Italiją. Dėl to ES lyderiai sutarė dėl planų per ateinančius dvejus metus iš Graikijos ir Italijos į kitas ES šalis perkelti 40 tūkst. pabėgėlių.

JK atsisakė dalyvauti tokioje programoje ir paragino ES verčiau kovoti su žmonių gabenimo grupuotėmis, kurios organizuoja tokias pavojingas pabėgėlių keliones.