Buitinės technikos išvežimas: kaip pasiruošti išvežimui?

Buitinės technikos šalinimas – tai procesas, kurio metu buitinė technika surenkama, apdorojama ir šalinama aplinkai saugiu būdu ir laikantis Lietuvos įstatymų. Šio vadovo tikslas – padėti pasirinkti tinkamą elektronikos/buitinės technikos išmetimo būdą, o tai itin svarbu palaikant švarą ir tvarką, bet ir saugant natūralią aplinką.

Ar kada nors susimąstėte, kaip saugiai ir ekologiškai išmesti seną buitinę techniką? Skaitykite apie geriausią praktiką, kaip išvengti problemų, susijusių su senų elektroninių atliekų pašalinimu.

Svarbiausi buitinės technikos utilizavimo klausimai:

  • Paruošimas – gerai paruošti vietą, kurioje bus laikoma buitinė technika, prieš išmetant ją.
  • Atskyrimas – visi buitinės technikos elementai turi būti atskirti vienas nuo kito ir atitinkamai pažymėti.
  • Išmetimas – visą buitinę techniką reikia išmesti laikantis galiojančių atliekų šalinimo taisyklių.
  • Perdirbimas – esant galimybei, kai kuri buitinė technika turėtų būti perdirbama.

Kasmet visoje Europoje sunaudojama apie 12 milijonų tonų elektronikos bei buitinės technikos, o tai reiškia, kad senos buitinės technikos išmetimas yra svarbus mūsų visuomenės klausimas.

Į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti renkantis šalinimo būdą?

Tinkamas senų, nereikalingų daiktų išmetimas gali būti ypač svarbus jūsų kaimynystei. Norėdami sklandžiai atlikti visą šį procesą, turėtumėte apsvarstyti savo galimybes. Pirmiausia turite atsakyti į klausimą: ar galite savarankiškai atlikti šią užduotį? O gal verčiau reikėtų pasinaudoti profesionalų epa.lt paslaugomis, kuriems tinkamas buitinės technikos išmetimas nebus iššūkis?

Trumpam pagalvokime apie šiuos klausimus.

Jei esate jaunas, turite draugų, norinčių padėti, nebijančių pastangų ir turite tinkamą transporto priemonę, visą užduotį galite atlikti patys. Priklausomai nuo to, ar daiktai, kurių reikia atsikratyti yra didelių gabaritų – taip pat įsitikinkite, kad turite tinkamus išmontavimo įrankius, kad galėtumėte išardyti daiktus. Na, ar ne per sunki jums ši užduotis?

Tačiau jei jums trūksta laiko ir bijote, kad šis darbas gali užtrukti, gali būti, kad buitinės atliekų išvežimą geriau patikėti profesionaliai įmonei, o jums beliks tik parodyti darbuotojams iš kur ją pasiimti.

Įmonės, turinčioms automobilius, pritaikytus gabenti tokio tipo įrangą. Jie suteiks profesionalias išmontavimo paslaugas bei saugų tokio tipo prietaisų transportavimą ir utilizavimą.

Nr. 24/5