COVID-19 nustatytas trimečiui vaikui ir Kauno klinikose gulėjusiai pacientei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad paryčiais gautais tyrimų rezultatais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje. Infekcija diagnozuota trejų metų pacientui, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus.

Jau anksčiau koronavirusas patvirtintas mažojo paciento šeimos nariui – tėčiui, kuris yra gydytojas, o šiąnakt COVID-19 diagnozuotas ir kitam tos pačios šeimos nariui – mažojo paciento mamai, kuri taip pat yra gydytoja. Tyrimus atliko Santaros klinikų laboratorija.

Be to, iš tos pačios laboratorijos paryčiais gauti dar du teigiami ėminių rezultatai – koronavirusinė infekcija nustatyta dar dviem rizikos grupėje esantiems pacientams, kurie šiuo metu gydomi Santaros klinikose.

Taip pat šiąnakt gauti dar keturi teigiami atsakymai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos. Vienas pacientas, kuriam infekcija patvirtinta po kontakto su iš užsienio grįžusiais asmenims, gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Kiti trys atvejai nustatyti Klaipėdos mobiliajame punkte. Su šiais pacientais, kurių ėminiai paimti mobiliajame punkte, susisiekta, jie instruktuoti, kaip elgtis.

Tuo tarpu Kauno klinikos informuoja, kad pirmadienio vakarą Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydytai pacientei nustatyta COVID-19 infekcija. Pacientė praeitą savaitę į Kauno klinikas paguldyta dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą. Nepalankių epidemiologinių aplinkybių, galinčių įtarti COVID-19, nenustatyta, todėl pacientė stacionarizuota Gastroenterologijos skyriuje. Sustabdžius kraujavimą, stabilizavus būklę, pacientė išleista į namus. Tą patį vakarą moteriai sukarščiavus, ji atvežta į Kauno klinikas. Atlikus tyrimus, pneumonijos požymių nenustatyta. Pacientė pakartotinai stacionarizuota Gastroenterologijos skyriuje tolesniam stebėjimui ir tyrimams. Įtarta, kad karščiavimas yra susijęs su pirmine jos diagnoze.

Pirmadienį, atsiradus naujiems simptomams, pakartotinai atliktas plaučių tyrimas ir atliktas COVID-19 ėminys. Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad tyrimo atsakymas dėl šios infekcijos – teigiamas. Naktį Kauno klinikos nedelsiant ėmėsi veiksmų tolesniam infekcijos plitimo Kauno klinikose sustabdymo.

Pacientė GMP automobilių saugiai pervežta į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką. Identifikuoti visi su ja kontaktavę Kauno klinikų darbuotojai ir pacientai.

Tiesioginį kontaktą turėję darbuotojai išleisti namo saviizoliuotis. Jiems šiandien planuojama atlikti COVID-19 tyrimą. Visi kiti darbuotojai, kurie tiesiogiai su paciente nekontaktavo, bet tuo metu dirbo skyriuje, irgi išleisti namo saviizoliuotis. Jiems taip pat ketinama atlikti tyrimus dėl COVID-19, pirmenybę teikiant tiems, kuriems pasirekš UVKTI požymiai.

Siekiant apsaugoti kitus Gastroenterologijos klinikos pacientus, medicinos personalas ėmėsi visų apsaugos priemonių. Tolesnius epidemiologinius tyrimus atlieka Kauno klinikų specialistai ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Praeitą savaitę sustabdžius planinį ligoninės darbą, Kauno klinikos šįryt turi net 872 laisvas lovas, todėl susidariusiai situacijai suvaldyti, pasak Kauno klinikų atstovų, turima pakankamai resursų.

Taigi, remiantis iš laboratorijų gautais duomenimis, bendras patvirtintų atvejų skaičius šįryt –187.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto