COVID-19 statistika toliau blogėja: praėjusią parą – 3331 naujas atvejis ir 11 mirčių

Nors žmonės jau yra pavargę nuo pasaulį jau antrus metus kamuojančio COVID-19 viruso, tačiau pastaruoju metu koronaviruso plitimas vėl kelia vis daugiau nerimo. Vien praėjusią parą Lietuvoje užfiksuotas 3331 naujas šios ligos atvejis. Nuo jos per vakar mirė 11 žmonių, tačiau šis skaičius dar nėra galutinis, nes per kelias dienas statistika pasipildo vėluojančiais įrašais. Iš mirusiųjų tik vienas buvo pasiskiepijęs pilna vakcinos doze, tačiau jis priklausė 80-89 metų amžiaus asmenų grupei. Dar trys vakar dieną mirusieji asmenys, priklausę šiai amžiaus grupei, nebuvo pasiskiepiję.

Tarp vakar mirusiųjų yra vienas asmuo priklausęs 40-49 metų amžiaus grupei, du asmenys priklausę 50-59 metų amžiaus grupei, vienas asmuo – 60-69 metų amžiaus grupei ir trys asmenys, kurie priklausė 70-79 metų amžiaus asmenų grupei. Deja, bet visi jie buvo nepasiskiepiję.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje koronavirusas pasiglemžė 5511 gyvybių. Tai reiškia, kad šių asmenų mirties liudijime gydytojai kaip pagrindinę mirties priežastį nurodė COVID-19 ligą. Neįtrauktos išorinės mirties priežastys.

Dar 9249 žmonės mirė, kurių mirties liudijimuose pagrindinė, tiesioginė, tarpinė mirties priežastys ar kita svarbi patologinė būklė gydytojų buvo nurodyta COVID-19 liga arba su ja susijusi informacija. Neįtrauktos išorinės mirties priežastys. Per praėjusią parą šį skaičių papildė 19 asmenų.

Praėjusią parą (2021-10-20 dienos duomenimis) naujai dėl COVID-19 ligos į stacionarą paguldyti 183 asmenys. 129 naujai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją. 8 pacientai pradėti gydyti taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją.

Iš viso Lietuvoje, šios dienos duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 virusu užsikrėtė 376089 asmenys. Tačiau, žiūrint į viską logiškai, šis skaičius gali būti kur kas didesnis, nes kai kurie žmonės iki šiol dar sugeba neigti viruso egzistavimą ir net susirgę niekur nesikreipia arba perserga lengva ar besimptome forma.