Darbus pradėjo Gudienos ugniagesių komanda

Nuo 2021 m. sausio 12 d. pradėjo dirbti Gudienos ugniagesių komanda. Tai jau šeštoji Kaišiadorių priešgaisrinės saugos tarnybai pavaldi komanda, suburta iš aštuonių gaisrininkų bei vieno skyrininko. Gudienos gaisrininkams priskirtas gaisrinis automobilis MAN 12.222.

„Gruodžio mėnesį savivaldybės taryba, atsižvelgdama į augantį Kaišiadorių apylinkės seniūnijos gyventojų skaičių, siekdama didinti Palomenės gyventojų saugumą bei norėdama, kad mūsų ugniagesiai būtų pajėgūs reaguoti į kelis vienu metu Kaišiadorių mieste ar jo apylinkėse vykstančius gaisrus, nusprendė sustiprinti ugniagesių pajėgas rajone. Ugniagesių bendradarbiavimas su verslu davė puikių rezultatų – komanda įsteigta greičiau nei per mėnesį“,– teigia Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

Gudienos ugniagesių komanda įsikūrė Vytauto Puroklio įmonei priklausančiose patalpose. Konkursą laimėjusiai bendrovei pavyko per itin trumpą laiką pertvarkyti ir gaisrininkų reikmėms pritaikyti 90 kv. m ploto patalpas. Pagirtinas bendrovės efektyvumas jau šiandien leidžia užtikrinti didesnį gyventojų saugumą.

Svarstydami galimybę Gudienoje įsteigti ugniagesių komandą, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nariai buvo vieningi ir gyventojų saugumą krašte didinantį sprendimą priėmė bendru sutarimu. Gudienos ugniagesių komanda aptarnaus ne tiktai Gudienos kaimą ir Kaišiadorių apylinkės seniūnijos teritoriją, bet ir Palomenės seniūniją, be to, esant reikalui, padės gesinti gaisrus Kaišiadorių mieste. Galimybė įsteigti šią ugniagesių komandą atsirado, kai praėjusiais metais dėl itin mažo iškvietimų skaičiaus buvo nuspręsta atsisakyti atskiros ugniagesių komandos Pravieniškėse.

Atsitikus nelaimei, ugniagesius galima išsikviesti bendruoju pagalbos telefonu 112.