Daugiabutyje kilusiame gaisre žuvo vyras

Rugsėjo 28 dienos vakarą, 21 val. 5 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaune, Kovo 11-osios gatvėje, iš 5 aukštų mūrinio namo buto eina dūmai, uždūminta visa laiptinė. Bute, iš kurio veržiasi dūmai, gyvena neįgalus asmuo be kojų ir jo senas tėvas. Pasak pranešėjos, dūmai veržiasi ir į jos butą, ji negali iš jo išeiti. Nurodytu adresu nedelsiant buvo išsiųstos 3 ugniagesių autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.

Vos po 6 minučių nuo gauto iškvietimo pradžios atvykus pirmiesiems gelbėtojams paaiškėjo, kad iš 4 namo aukšte esančio buto veržiasi dūmai. Nedelsiant buvo pradėtas gesinimas bei žmonių paieška.

21 val. 19 min. ugniagesiai gelbėtojai rado stipriai apdegusio vyro (gimusio 1962 m.) kūną be gyvybės ženklų. Kitas vyras, kuris buvo kitame kambaryje, iš degančio buto sugebėjo išeiti pats. Jį apžiūrėjo atvykę medikai.

Gaisras buvo kilęs trijų kambarių bute. Viename 18 m² kambaryje, kuriame ir buvo rastas stipriai apdegusio vyro kūnas, apdegė spinta, sekcija, lova, lango rėmas, termiškai paveikta ir aprūko kambario sienos ir lubos. Gaisro metu taip pat aprūko kiti du gyvenamieji kambariai ir ten esantys daiktai bei virtuvės patalpa su prieškambariu ir ten esančiais daiktais. Aprūko bendro naudojimo laiptinė bei šalia esančių ir viršuje esančių butų durys. Vandeniu buvo sulieti žemiau esantys butai.

Gaisro metu žmonių iš namo evakuoti neprireikė. Deja, bet bute, kuriame kilo mirtimi pasibaigęs gaisras, dūmų detektoriaus nebuvo. Gaisras kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio.

Viso gaisro gesinime dalyvavo 12 ugniagesių gelbėtojų, pamainos vadas ir vyresnysis specialistas. Gaisravietėje dirbo dvi ugniagesių gelbėtojų grandys su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, kurios buvo sudarytos iš keturių ugniagesių gelbėtojų.