Dėl avarijos „Kaišiadorių paukštyne“ nuotekomis užterštas gruntas

Dėl penktadienio rytą AB „Kaišiadorių paukštyne“ įvykusios avarijos magistralinėje paukštyno gamybos nuotekų trasoje nuotekomis buvo užterštas gruntas, pranešė Aplinkos ministerija.

Paaiškėjo, kad dėl gedimo visoje sistemoje sukilo gamybos nuotekos, kurios per lietaus nuotekų išleistuvą nubėgo į gruntą šalia esančioje paukštyno teritorijoje. Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kaišiadorių rajono agentūros inspektoriai nustatė, kad nuotekos pradėjo bėgti apie 8.30 val. Po poros valandų tarša nutraukta. Pareigūnai paėmė mėginius laboratorinei kontrolei atlikti, nustatinėjamas išbėgusių į aplinką gamybinių nuotekų kiekis, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala. Žemės paviršiuje susikaupusios nuotekos surinktos ir išvežtos į AB „Kaišiadorių paukštynas“ valymo įrenginius.

Patikrinus AB „Kaišiadorių paukštynas“ mėšlidę, nustatyta, kad joje kartu su atvežtu mėšlu išverstos ir šalutinių gyvūninių produktų liekanos. Už šiuos pažeidimus atsakingi asmenys bus patraukti administracinėn atsakomybėn.

Naujienos iš interneto